Olimpijski portal porównuje Jagnę Marczułajtis-Walczak z cenionym lekkoatletą

Kampania w sprawie organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Krakowie trwa. Z przewodniczącą komitetu aplikacyjnego Jagną Marczułajtis-Walczak rozmawiał portal Inside the Games.
Choć portal skupiający się na igrzyskach olimpijskich nazywa Jagnę Marczułajtis-Walczak "polską odpowiedzią na Sebastiana Coe" [dwukrotny mistrz olimpijski na 1500 m], to sama lepiej czuje się w porównaniach z Gianną Angelopoulos, która szefowała projektowi organizacji Letnich Igrzysk w Atenach w 2004 roku. - Kiedy czytałam jej książkę, zrozumiałam, że mamy ze sobą dużo wspólnego - mówi portalowi posłanka.

Inside the Games przeprowadził z Marczułajtis-Walczak rozmowę z okazji seminarium orientacyjnego MKOl organizowanego w Lozannie. Główna część wywiadu dotyczy kwestii uczestnictwa w tym projekcie Słowaków. - Nie mamy stoku, który miałby co najmniej 800-metrową różnicę wysokości - tłumaczy Marczułajtis-Walczak.

Organizacja zimowych igrzyska w dwóch krajach byłaby precedensem, ale jest dopuszczana przez Kartę Olimpijską. Jak mówi art. 34.2 tego dokumentu: "MKOl może, w wyjątkowych sytuacjach, wydać zgodę na ich przeprowadzenie w sąsiednim kraju".