Barcelona jednak nie będzie rywalem Krakowa w walce o igrzyska olimpijskie w 2022 r.?

Stolica Katalonii najprawdopodobniej nie zgłosi kandydatury, choć do niedawna wszystko na to wskazywało. Zdecydowany na walkę o zimowe igrzyska olimpijskie w 2022 jest za to Kraków.
To miał być jeden z najpoważniejszych rywali stolicy Małopolski. Jeszcze niedawno Xavier Trias, alkad katalońskiego miasta (odpowiednik polskiego burmistrza), przekonywał, że Barcelona będzie kandydować, jeśli tylko Madryt nie otrzyma prawa do organizacji letnich igrzysk w 2020 roku.

Choć Madryt walkę o tę imprezę ostatecznie przegrał z Tokio, to władze Barcelony chcą zmienić plany. Tak przynajmniej donosi hiszpański dziennik "Sport". Jeśli to prawda, Krakowowi ubędzie poważny rywal.

Na razie oficjalnie kandydaturę zgłosiły tylko Ałmaty, największe miasto Kazachstanu. Do walki o organizację igrzysk najprawdopodobniej stanie też Oslo i Lwów, a być może też Monachium. W stolicy Bawarii 10 listopada odbędzie się referendum w tej sprawie.

Czas na oficjalne zgłoszenie kandydatury jest do 14 listopada. Kraków, który ma poparcie polskiego rządu oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego, na pewno stanie do rywalizacji. Decyzja, kto zorganizuje zimowe igrzyska w 2022 r., zapadnie w lipcu 2015 roku.

Czy chcesz, aby Kraków zorganizował zimowe igrzyska olimpijskie w 2022 r.?