Igrzyska w 2022 roku w cieniu mundialu w Katarze?

Gian Franco Kasper, prezes Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, obawia się, że Igrzyska Olimpijskie w 2022 roku, o których organizację stara się m.in. Kraków, mogą cieszyć się mniejszym zainteresowaniem, jeśli FIFA zorganizuje miesiąc wcześniej mistrzostwa świata w piłce nożnej.
Kasper w rozmowie z agencją prasową Associated Press stwierdził, że martwią go plany FIFA, by przesunąć mundial, który organizuje Katar na miesiące zimowe. Zwykle mistrzostwa świata w piłce nożnej są rozgrywane w czerwcu i lipcu. W związku z tym, że wtedy na Półwyspie Arabskim są ogromne upały, piłkarscy działacze zastanawiają się nad przełożeniem zawodów na zimę.

- Sportowe federacje powinny się wzajemnie szanować - uważa Kasper.

Sepp Blatter, szef FIFA sugeruje, by mundial przenieść na listopad. Dalej idzie Michel Platini, szef UEFA. Francuz chciałby mistrzostw w styczniu, czyli miesiąc przed IO.

- Jesteśmy w stanie zaakceptować mistrzostwa w listopadzie czy nawet w grudniu. Ale styczeń? To przecież szczyt sezonu nie tylko dla narciarzy, ale dla wszystkich sportów zimowych.

14 listopada to ostatni dzień, by zgłosić kandydaturę na gospodarza Igrzysk w 2022 roku. Na razie zrobiły to Ałmaty z Kazachstanu. Takie plany mają też Kraków, Oslo, Monachium, Lwów i Barcelona.