Radosław Sikorski w exposé potwierdza: Chcemy zorganizować igrzyska olimpijskie

Oficjalnej decyzji polskiego rządu jeszcze nie ma, ale to będzie tylko formalność. Radosław Sikorski, szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych, w środę w Sejmie wspomniał o planach organizacji zimowych igrzysk olimpijskich Kraków 2022.
Oficjalne "tak" igrzyskom powiedzieli już Słowacy (więcej TUTAJ), ale polski rząd deklaracji jeszcze nie złożył. Ważni politycy od dłuższego czasu nie kryją jednak, że Kraków będzie kandydował.

Premier Donald Tusk zapowiedział, że będzie wspierał ten projekt. "Osobiste, ale nieoficjalne" poparcie wyraziła też Joanna Mucha, minister sportu. W środę na temat igrzysk wypowiedział się minister Sikorski. - Ze Słowacją chcielibyśmy wspólnie zorganizować zimowe igrzyska olimpijskie w 2022 roku - powiedział szef MSZ podczas wystąpienia w Sejmie.

Kiedy rząd oficjalnie potwierdzi, że pomoże Krakowowi w staraniach? - Wszystko wskazuje, że na deklaracje ws. ZIO można liczyć po spotkaniu przedstawicieli rządów Polski i Słowacji, które odbędzie się 27 marca w Popradzie - wyjaśnia w rozmowie z portalem krakow.sport.pl Jagna Marczułajtis-Walczak, posłanka PO, przewodnicząca Komitetu Aplikacji KRK ZIO 2022.

Wniosek aplikacyjny trzeba złożyć jeszcze w tym roku. Decyzja, kto zorganizuje zimowe igrzyska olimpijskie 2022, zapadnie w malezyjskim Kuala Lumpur w 2015 r.