Joanna Mucha na Słowacji zachwalała pomysł organizacji igrzysk olimpijskich Kraków 2022

Minister sportu spotkała się m.in. z premierem Słowacji, by porozmawiać o planach organizacji zimowych igrzysk olimpijskich. Oficjalnie gospodarzem imprezy w 2022 r. byłby Kraków, ale za naszą południową granicą odbyłyby się konkurencje alpejskie.
Jak informuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, Mucha spotkała się z Robertem Fico, premierem, a następnie Duszanem Czaploviczem, ministrem szkolnictwa, nauki, badań i sportu Słowacji. - Kiedyś osobno staraliśmy się o przeprowadzenie igrzysk. Jestem przekonana, że nasza wspólna kandydatura ma duże szanse, aby uzyskać poparcie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Wspólnymi siłami będziemy wspierać nasze komitety olimpijskie - mówiła Mucha.

Minister sportu przekonywała słowackich dziennikarzy, że kraj może zyskać na organizacji dużej imprezy sportowej. Jako przykład podała Euro 2012. - Wielu ekonomistów bardzo sceptycznie wypowiadało się na temat organizacji Euro 2012. Natomiast kiedy popatrzymy na raport LEGACY, który powstał po tym turnieju, to pod każdym względem Polska zyskała, w szczególności pod względem ekonomicznym - mówiła Mucha.

Do niedawna przedstawiciele rządu nie wypowiadali się oficjalnie o tym projekcie. Kraków jeszcze nie złożył kandydatury (ma na to czas do października). Uchwałę w sprawie gwarancji rządowych ma jeszcze podjąć Rada Ministrów, ale wydaje się, że to tylko formalność. O tym, jak mogłyby wyglądać polsko-słowackie igrzyska, pisaliśmy TUTAJ.