Jacek Majchrowski: Igrzyska olimpijskie szansą na lepsze drogi

Prezydent Krakowa ma nadzieję, że starania o prawo do organizacji zimowych igrzysk olimpijskich przyczynią się do poprawy infrastruktury drogowej.
Niedawno na spotkaniu w Wieliczce z ust Sławomira Nowaka, ministra transportu, padła deklaracja sfinansowania z pieniędzy budżetu państwa północnej obwodnicy Krakowa, ale kosztem innych dróg w naszym regionie, np. zakopianki.

Jacek Majchrowski napisał na Facebooku, że to "chora alternatywa", bo "obie inwestycje są niezbędne dla rozwoju nie tylko Krakowa, ale całego regionu". Według prezydenta szansą może być organizacja zimowych igrzysk olimpijskich. "Trudno też nie zauważyć faktu, że do tej pory nasze województwo raczej było pomijane, jeżeli chodzi o inwestycje rządowe. Być może zaangażowanie rządu w organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich spowoduje, że doczekamy się nowych dróg" - pisze Majchrowski.

W poniedziałek Joanna Mucha, minister sportu, zapowiedziała, że Kraków otrzyma gwarancje rządowe i będzie kandydatem do organizacji igrzysk w 2022 r. Pisaliśmy o tym TUTAJ.