Serenę Williams da się pokonać. Ale Urszuli Radwańskiej będzie ciężko

Urszula Radwańska ma szansę przyćmić siostrę, ale musi sprawdzić jedną z największych sensacji olimpijskiego turnieju tenisowego. Z Sereną Williams wygrały w tym roku tylko trzy tenisistki.
Młodsza z sióstr Radwańskich zmierzy się z Williams w drugiej rundzie igrzysk. Mecz odbędzie się w poniedziałek na korcie nr 1. Początek ok. godz. 14.30.

Kłopot w tym, że Williams, która przed rokiem wróciła do tenisa po poważnej kontuzji i teraz pnie się w rankingu, jest w wyśmienitej formie. Tegoroczne statystyki Amerykanki są imponujące. Zdobyła już cztery tytuły, a z 41 meczów wygrała 38.

Zdarzały jej się jednak wpadki, i to podczas dużych turniejów. Na początku rok przegrała z Rosjanką Jakatariną Makarową (wówczas 56. miejsce w rankingu WTA) w czwartej rundzie Australian Open. Jeszcze gorzej było na kortach im. Rolanda Garrosa, gdzie pokonała ją Francuzka Virginie Razzano (111 WTA).

Tyle że to były tylko wypadki przy pracy. Z 31-letnią Amerykanką jeszcze nigdy nie wygrała żadna z sióstr Radwańskich. Agnieszka przegrała z nią ostatnio w finale Wimbledonu. Urszula grała z nią dotychczas dwa razy, ale nie wygrała nawet seta.

Kto w 2012 r. wygrał z Sereną Williams?

PrzeciwniczkaRankingWynik
Virginie Razzano1114:6, 7:6(5), 6:3
Jakatarina Makarowa566:2, 6:3
Caroline Wozniacki66:4, 6:4
Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka