IO w Londynie. Ach ta klątwa. Kraków stracił szansę na medal Radwańskiej

Krakowska tenisistka przegrała 5:7, 7:6, 4:6 z fenomenalną Niemką Julią Goerges w pierwszej rundzie turnieju olimpijskiego w Londynie.
Radwańska rozpoczęła mecz z problemami i szybko przegrała pierwszego seta. Krakowianka popełniała dużo błędów, nie potrafiła przeciwstawić się dynamicznej i dokładnej Niemce. W drugiej partii Polka emocje sięgnęły zenitu w tie-breaku. Polka szybko wyszła na prowadzenie 3:0 i doprowadziła do trzeciego seta. W decydującej odsłonie Goerges grała już fenomenalnie, a Radwańska potwierdzała z każdym zagraniem, że nie daje rady... klątwie chorążego.

Pech dotyczy polskiej reprezentacji od 1996 roku. Typowani do zdobycia medalu Rafał Szukała, Andrzej Wroński, Bartosz Kizierowski i Marek Twardowski ponieśli polską flagę podczas ostatnich czterech Igrzysk Olimpijskich i szybko wracali do domu.

- Klątwa chorążego? Coś słyszałam, ale nie wierzę w takie rzeczy. Nawet gdybym miała odpaść w pierwszej rundzie, to za cztery lata chętnie znów zostanę chorążym - zapewniała Radwańska, która została pierwszą kobietą w historii startów reprezentacji, która niosła flagę podczas ceremonii otwarcia IO.

Być może Radwańska pójdzie w ślady... Rogera Federera. Cztery lata temu w Pekinie dwaj tenisiści nieśli flagę i obaj zdobyli medal. Federer, który wprowadził na stadion reprezentację Szwajcarii, wygrał turniej debla (wspólnie ze Stanislasem Wawrinką,). Z kolei Fernando Gonzalez wrócił do Chile ze srebrnym medalem wywalczonym w grze pojedynczej.

Krakowianka zagra w deblu razem z siostrą Urszulą zmierzy się jeszcze w niedzielę ze Słowaczkami Danielą Hantuchovą i Dominiką Cibulkovą.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka