Nie tylko Agnieszka Radwańska. Inni tenisiści też nieśli flagę [ZDJĘCIA]

Krakowianka wprowadziła reprezentację Polski na stadion olimpijski w Londynie. Nie była jedyną tenisistką, która została chorążym.
Turniej tenisistów rozpoczyna się już w sobotę, ale organizatorzy zgodzili się, by pierwsze mecze chorążych zaplanować na niedzielę. Flagę nieśli: Maks Mirnyj (Białoruś), Marcos Baghdatis (Cypr), Horia Tecau (Rumunia), Stephanie Vogt (Lichtenstein), Novak Djoković (Serbia), Stanislas Wawrinka (Szwajcaria), a Maria Szarapowa (Rosja) - podobnie jak Radwańska - została pierwszą kobietą chorążym w historii swojego kraju.

Do niesienia flagi był też wyznaczony Hiszpan Rafael Nadal, ale stwierdził, że na igrzyska nie pojedzie, bo jest w słabej formie. - To była najtrudniejsza i najprawdopodobniej najsmutniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć w karierze - tłumaczył Nadal, którego zastąpił Pau Gasol, koszykarz Los Angeles Lakers.

Joanna Sakowicz-Kostecka, komentatorka Eurosportu, ocenia: - Dla tenisistów niestety zawsze ważniejsze były turnieje wielkoszlemowe, a igrzyska schodziły na drugi plan. Np. Andy Roddick w 2004 r. nie pojechał do Aten, bo chciał lepiej przygotować się do US Open, co dla mnie było po prostu kiepskim żartem. Kiedy natomiast mówi się o sukcesach Andre Agassiego czy Lindsay Davenport, często w ogóle zapomina się, że to mistrzowie olimpijscy. Ostatnio jednak podejście tenisistów zaczyna się zmieniać. Staje się tak m.in. dlatego, że punkty zdobyte na igrzyskach zaczęły być doliczane do oficjalnych rankingów.

Dwa lata wcześniej na igrzyskach w Pekinie zaledwie dwóch tenisistów niosło flagę, ale obaj zdobyli medal. Roger Federer, który wprowadził na stadion reprezentację Szwajcarii, wygrał turniej debla (wspólnie ze Stanislasem Wawrinką,). Z kolei Fernando Gonzalez wrócił do Chile ze srebrnym medalem wywalczonym w grze pojedynczej.

Co na igrzyskach zrobi A. Radwańska?
Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka