IO w Londynie. Rywalka Agnieszki Radwańskiej to niedoszła recepcjonistka

Zamiast pracy w branży ubezpieczeniowej wybrała tenis, ale jej niespełnioną miłością jest biathlon. Niemka Julia Goerges ma rachunki do wyrównania z najlepszą polską tenisistką. Zmierzy się z nią w pierwszej rundzie turnieju olimpijskiego.
24-letnią zawodniczka wygrała do tej pory dwa turnieje z cyklu WTA: w Bad Gastein i Stuttgarcie. Z drugiej imprezy wyjechała sportowym samochodem, ufundowanym przez głównego sponsora. Po sesji dla fotoreporterów zaczęła się jej kariera celebrytki. Magazyny namawiały do sesji, a kibice wybrali najgorętszą tenisistką świata.

W tym sezonie najlepsze wyniki osiągała na wielkoszlemowych kortach Australian Open (IV runda) oraz w Dubaju, gdzie dotarła do finału. W obu imprezach przegrywała wówczas z... Radwańską, która w pojedynkach z Niemką nie straciła nawet seta.

Rodzice Goerges pracują w firmie ubezpieczeniowej, ale córka nie poszła w ich ślady. W wieku pięciu lat pierwszy raz trafiła na korty i od tego czasu trenowała codziennie. - Zakochałam się w tenisie, zawsze chciałam grać jak Martina Hingis. Gdybym nie została tenisistką, pewnie byłabym recepcjonistką w hotelu - stwierdziła w wywiadzie dla oficjalnej strony cyklu WTA.

Goerges jest miłośniczką biatlonu. - Oszalałem na tym punkcie. Jeśli tylko zawody są transmitowane, a ja mam wolny czas, siedzę nieruchomo przed telewizorem. Chciałabym spróbować tej dyscypliny - mówiła w jednym z wywiadów. Z kolei na swojej stronie internetowej przyznała, że jej ulubiony film to komedia... Kac Vegas.

Tymczasem rywalką młodszej z sióstr Radwańskich - Urszuli - będzie 22-letnia Mona Barthel, która w rankingu WTA zajmuje 38. pozycję (wyprzedza Polkę o sześć miejsc). Potencjalną rywalką młodszej z sióstr w drugiej rundzie jest z kolei Serena Williams.

Siostry razem wystąpią także w deblu. W pierwszej rundzie trafiły na słowacką parę Dominika Cibulkova/Daniela Hantuchova. Jeśli wygrają, w drugiej zmierzą się z najwyżej rozstawioną parą Liezel Huber/Lisa Raymond (USA).

Co na igrzyskach zrobi A. Radwańska?
Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka