Londyn 2012. Agnieszka Radwańska w pierwszej rundzie zagra z Julią Goerges

Najlepsza polska tenisistka w pierwszej rundzie na igrzyskach olimpijskich w Londynie zmierzy się z Julią Goerges. Jej siostra Urszula też zagra z Niemką - Moną Barthel. Rywala poznał również Łukasz Kubot.
Rozstawiona z nr 2. krakowianka będzie zdecydowaną faworytką. W tym roku z 24-letnią Niemką grała już dwukrotnie i oba mecze wygrała bez straty seta.

Mimo wszystko... - "To będzie ciężki mecz dla Agi Radwańskiej. Będzie zmęczona niesieniem flagi olimpijskiej i może być nerwowo" - ocenił na Twitterze Ben Rothenberg, dziennikarz "The New York Times".

Wszystko dlatego że turniej rozpoczyna się w sobotę, dzień po ceremonii otwarcia, podczas której Agnieszka Radwańska będzie chorążym polskiej reprezentacji. - Dla mnie to bardzo ważny start. Jednak w tenisie jest tak, że kiedy coś się nie powiedzie, to za kilka tygodni mamy US Open i kilka innych dużych turniejów. Szybko można się poprawić. W innych dyscyplinach takiej szansy nie ma. Pewnie dlatego na tenisistach nie ciąży tak duża presja. To jest plus - mówiła Radwańska po powrocie do Krakowa z finału Wimbledonu. - Mam nadzieję, że na igrzyskach forma będzie taka sama jak podczas Wimbledonu - dodała.

Z kolei rywalką jej siostry Urszuli Radwańskiej będzie 22-letnia Mona Barthel, która w rankingu WTA zajmuje 38. pozycję (wyprzedza Polkę o sześć miejsc). Potencjalną rywalką młodszej z sióstr w drugiej rundzie jest z kolei Serena Williams.

Siostry razem wystąpią także w deblu. W pierwszej rundzie trafiły na słowacką parę Dominika Cibulkova/Daniela Hantuchova. Jeśli wygrają, w drugiej zmierzą się z najwyżej rozstawioną parą Liezel Huber/Lisa Raymond (USA).

Mniej prawdopodobny jest występ Agnieszki w mikście. - Możliwe, że w przypadku awansu córki do finału poleci prosto ze Stanów Zjednoczonych do Londynu. Sprawy będą rozstrzygać się na bieżąco, podobnie jak ewentualny występ w mikście. Turniej par mieszanych startuje piątego dnia i do tego czasu można odpaść z rywalizacji singlowej. Agnieszka stawia przede wszystkim na turniej indywidualny - mówił przed wylotem do Londynu Robert Radwański, ojciec i trener tenisistek.

Tymczasem rywala poznał także Łukasz Kubot. Urodzony w Bolesławcu tenisista zmierzy się z Bułgarem Grigorem Dimitrowem.

Co na igrzyskach zrobi A. Radwańska?
Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka