Robert Radwański: Daję gwarancję za Agnieszkę i Urszulę

Z prasy. W ostatnich dniach światem tenisa wstrząsnęła wiadomość o wpadce dopingowej Marii Szarapowej. Robert Radwański zapewnia w ?Przeglądzie Sportowym?, że jego córki nie mają nic wspólnego z zakazanymi substancjami.
Facebook? » | A może Twitter? »


Rosjanka przyznała, że od 10 lat stosowała meldonium, lek na problemy z sercem. 1 stycznia specyfik trafił na listę zakazanych środków, co przegapiła Szarapowa. Rosjance grozi nawet dwuletnia dyskwalifikacja.

- Gdy córka zaczynała karierę w 2001 roku, dostawaliśmy zeszycik z zakazanymi substancjami i lekami. Dziś wszystkie są skatalogowane i opisane w grubej książce. Czy po Szarapowej uwierzę, że ktokolwiek na korcie jest czysty? Agnieszka i Urszula, za nie mogę dać gwarancje - mówi w "Przeglądzie Sportowym" Robert Radwański, ojciec i pierwszy trener najlepszych polskich tenisistek.

W najbliższych dniach Agnieszka Radwańska wystąpi w turnieju w Indian Wells, jednej z najważniejszych tenisowych imprez po turniejach wielkoszlemowych. Krakowianka jest rozstawiona z numerem trzecim i rozpocznie rywalizację od drugiej rundy.