Hit Pucharu Federacji w niedzielę. Znamy wyniki losowania

Meczem Agnieszki Radwańskiej ze Swietłaną Kuzniecową rozpocznie się rywalizacja Polski i Rosji w Pucharze Federacji.
Facebook? » | A może Twitter? »


Piątkowe losowanie miało rozstrzygnąć, kiedy dokładnie odbędą się poszczególne spotkania. Polskie i rosyjskie tenisistki usiadły naprzeciwko siebie i dowiedziały się, kiedy wyjdą na kort. O godz. 12 pojawią się na nim Agnieszka Radwańska i Kuzniecowa. Następnie Urszula Radwańska zagra z Marią Szarapową.

Mecz, na który wszyscy czekają, odbędzie się w niedzielę. Wtedy starsza z sióstr spotka się z największą gwiazdą reprezentacji Rosji. Krakowiance przyda się pomoc 15 tys. gardeł, bo z Szarapową miewa duże problemy. Przegrała z nią 11 z 13 rozegranych spotkań.

Rywalizację w niedzielę ma zakończyć mecz deblowy. Trener Wiktorowski powołał na to spotkanie Klaudię Jans i Alicję Rosolską, ale według regulaminu może jeszcze dokonać zmiany. Jeśli wcześniej nie zostanie wyłoniony zwycięzca, można się spodziewać, że miejsce jednej z deblistek zajmie Agnieszka Radwańska.

Anastazia Myskina, kapitan Rosjanek, do debla wybrała Witę Diaczenko i Anastazję Pawluczenkową.

O co toczy się gra?

Sobota:

1. Agnieszka Radwańska - Swietłana Kuzniecowa (godz. 12)

2. Urszula Radwańska - Maria Szarapowa

Niedziela:

3. Agnieszka Radwańska - Maria Szarapowa (godz. 12)

4. Urszula Radwańska - Swietłana Kuzniecowa

5. Debel

Mecz Polska - Rosja to ćwierćfinał grupy światowej, do której Polki awansowały w ubiegłym roku po raz pierwszy od 20 lat. Zwycięzca zagra w kwietniu o finał z Niemcami lub Australią. Pokonany trafi do baraży o utrzymanie w elicie.

Nie tylko dlatego mecz będzie wyjątkowy. Są też inne powody: starsza z sióstr Radwańskich w oficjalnym spotkaniu zagra po raz pierwszy w karierze. W dodatku w Polsce jeszcze nigdy tenisowego pojedynku nie oglądały na żywo takie tłumy, a i do światowego rekordu będzie niedaleko. Mecz Pucharu Federacji z rekordową frekwencją odbył się w Belgradzie w 2009 r. Serbki pokonały Japonki na oczach 15700 osób. W Krakowie będzie najprawdopodobniej kilkaset osób mniej.

POZNAJCIE JE! ONE ZAGRAJĄ W TAURON ARENIE KRAKÓW!Która tenisistka zostanie bohaterką weekendu w Krakowie?