Rozbawione Rosjanki. Maria Szarapowa: Kraków to świetne miasto

- Jest tu wiele ciekawych miejsc - przekonuje gwiazda reprezentacji Rosji. Zapytana o polskich kibiców Anastazja Pawliuczenkowa skomentowała: - Chłopacy z siatkarskiej reprezentacji Rosji opowiadali, że... byli pod wrażeniem. Ochroniarze musieli chodzić za nimi przez 24 godziny na dobę. W weekend Rosjanki zagrają z Polkami w Pucharze Federacji w Tauron Arenie Kraków. - Relacje na żywo w Sport.pl
Facebook? » | A może Twitter? »


W środę rosyjskie tenisistki odpowiadały na pytania dziennikarzy. Można było się dowiedzieć, że Wita Diaczenko w Krakowie jest po raz pierwszy, a Anastazja Myszkina (kapitan rosyjskiej kadry) już nie pamięta, że kiedykolwiek grała z Urszulą Radwańską. - Wygrałam? - dopytywała. - Tak, wygrała pani - odpowiedział dziennikarz.

Rosjanki były w doskonałym humorze. Kiedy Myszkina zawile odpowiadała na pytanie o formę Agnieszki Radwańskiej, Maria Szarapowa wybuchnęła śmiechem i stwierdziła, że kapitan reprezentacji Rosji nie powinna przychodzić na konferencje prasowe.Anastazja Pawliuczenkowa była zdziwiona, kiedy została zapytana, czego się spodziewa po polskich kibicach. - Chłopacy z siatkarskiej reprezentacji Rosji opowiadali, że... byli pod wrażeniem. Ochroniarze musieli chodzić za nimi przez 24 godziny na dobę. Tyle mogę powiedzieć - opowiadała ze śmiechem Rosjanka.

Największe zainteresowanie wzbudziła jednak Szarapowa. - Kraków? Jestem tu od kilku dni [od poniedziałku - przyp. red.]. Zjadłam kilka posiłków, jest tu też wiele miejsc do odwiedzenia, m.in. na Starym Mieście. Temperatura? Cóż, wiedziałam, czego się spodziewać i pozostaje się ciepło ubrać. W Melbourne, gdzie byłam ostatnio, jest oczywiście dużo cieplej, ale zawodniczki są przyzwyczajone do zmian klimatów. Kort w Kraków Arenie? Wolałabym szybszy, ale to w końcu mecz wyjazdowy, więc nie można wybierać - mówiła Szarapowa.Jej mecz z Agnieszką Radwańską będzie wydarzeniem weekendu. Do tej pory Rosjanka grała z najlepszą polską tenisistką 13 razy i 11 meczów wygrała. - Było kilka wyrównanych spotkań. Mam z nią dobry bilans, ale to nowe rozdanie i tylko na nim się skupiam - mówiła Szarapowa.

CZTERY PYTANIA O MARIĘReklama