Agnieszka Radwańska promuje Kraków w CNN! [WIDEO]

Siostry Agnieszka i Urszula Radwańskie będą bohaterkami programu ?Open Court?, który wyemituje znana amerykańska stacja CNN.
Czołowe polskie tenisistki spotkały się z dziennikarzami CNN w Krakowie. - To zawsze świetne uczucie wracać do rodzinnego miasta, nawet na dwa dni. Dużo wówczas odpoczywamy i spędzamy czas w kuchni - opowiada Agnieszka w filmiku zapowiadającym program. Siostry Radwańskie wspominają też, jak w wieku kilku lat grały plastikowymi rakietami.

"Open Court" to popularny program tenisowy, który prowadzi Pat Cash, zwycięzca Wimbledonu sprzed 26 lat. Dziennikarze przedstawiają czołowe tenisowe postaci na świecie, ale duża część programu poświęcona jest ich pasjom i życiu prywatnemu. Materiał do dokumentu kręcono jesienią ubiegłego roku, a siostry Radwańskie występują m.in. z Wawelem w tle.

Wizyta CNN w Krakowie to świetna okazja do promocji miasta. W ostatnich latach Radwańskie były ambasadorkami rodzinnego ośrodka (występowały z logo Krakowa przez ponad sezon), ale ostatecznie urzędnicy zrezygnowali ze współpracy z powodu braku funduszy.

Pierwszy kontrakt nie był najlepiej skonstruowany: tenisistka grała na dużych turniejach z logo Krakowa, ale na imprezach organizowanych przez miasto pojawiała się od święta. Po 12 turniejach umowa warta 100 tys. euro skończyła się, o czym w magistracie zapomnieli. I Radwańska pojechała na prestiżowy French Open już bez logo na koszulce, a tam pokonała... wielką Marię Szarapową. Urzędnicy mogli sobie tylko pluć w brodę.

Pod Wawelem dużo mówiło się o współpracy między miastem a Radwańskimi, ale niewiele z tego wynikało. Miał być turniej pokazowy na Rynku Głównym z udziałem m.in. Karoliny Woźniacki. Nie było. Miał powstać nowoczesny kompleks treningowy, ale nawet nie wmurowano kamienia węgielnego.

Problem zauważyli dziennikarze CNN. Lektor w filmiku zapowiadającym program przyznaje, że Radwańskie mają trudne warunki do treningu. - W mieście są tylko dwa twarde kryte korty. Trawiastych boisk w Krakowie nie znajdziecie - przekonuje.

Pierwszą emisję programu "Open Court" na łamach CNN International z Radwańskimi w roli głównej zaplanowano na 21 marca (o godz. 11.30 i 18.30 czasu europejskiego).Czy Kraków korzysta na popularności sióstr Radwańskich
Więcej o: