Finałowa rywalka o Radwańskiej: Agnieszka lubi długie wymiany, ale...

Dominika Cibulkova będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w finale turnieju Apia International Sydney. - Agnieszka nie gra bardzo agresywnie - ocenia tenisistka ze Słowacji.
Cibulkova po zaciętym meczu wygrała w drugim półfinale z Angelique Kerber 6:2 4:6 6:3. Pokonana Niemka o polskich korzeniach, prywatnie przyjaciółka Radwańskiej, nie chciała wskazać faworytki piątkowego finału. - Na pewno będzie to wyrównane spotkanie. Nie jestem w stanie przewidzieć wyniku - podkreśla.

Cibulkova po meczu była bardzo szczęśliwa. - Przyjechałam tu z czterema osobami. Bardzo mnie wspierają. Cieszę się, że na meczu byli kibice ze Słowacji. To mały kraj, więc tym bardziej jest mi przyjemnie, że moi rodacy chcą mnie oglądać - podkreśla Słowaczka.

- Widziałam spotkanie Kerber ze Swietłaną Kuźniecową i wiedziałam, że muszę zaatakować, ale jednocześnie nie przesadzić z siłą uderzeń - dodaje.

O finale z Radwańską Cibulkova mówi: - Nie grałyśmy przeciwko sobie przez dłuższy czas. Nie będzie to jednak mój pierwszy finał. Teraz wracam do hotelu, żeby odpocząć. Jutro będę grała pierwszy raz w sesji wieczornej w Sydney [Agnieszka również - przyp. red]. Agnieszka nie gra bardzo agresywnie. Lubi długie wymiany, tak jak Kerber. Mam nadzieję, że mój forehand i serwis będą jutro funkcjonować jak należy.

Więcej o: