Sport.pl

Agnieszka Radwańska gwiazdą ligi czeskiej. "Nie miała wygórowanych wymagań finansowych"

Tenisistka z Krakowa tuż przed świętami Bożego Narodzenia wystąpi w meczach czeskiej ekstraklasy. Będzie tam jedną z największych gwiazd.
- Z Radwańską dość szybko doszliśmy do porozumienia - przekonuje na łamach czeskiego dziennika "Mlada Fronta Dnes" Jaroslav Navratil, kapitan drużyny TK Agrofert. Mecze w dniach 16-19 grudnia będą odbywały się w Prostejovie. Oprócz Radwańskiej swoją obecność potwierdzili m.in. Petra Kvitova, Lucie Safarova oraz Tomas Berdych. W zespole Polki zagra też Niemiec Philipp Kohlschreiber.

- Radwańska nie postawiła wygórowanych wymagań finansowych, a resztę załatwił trener Petry Kvitowej. Obie panie w końcu przyjaźnią się, czasem trenują ze sobą, więc nie było problemu - zapewnia w czeskich mediach Miroslav Cernosek, prezes zespołu z Prostejova, który w tym roku broni tytułu.

W Polsce podobnych rozgrywek nie ma, ale liga czeska uchodzi za prestiżową. Radwańska startowała w rozgrywkach już kilka razy, a np. dwa lata temu organizatorom udało się sprowadzić Dunkę Caroline Wozniacki. - Te mecze są idealną szansą do pierwszych szlifów przed zbliżającym się Australian Open - stwierdził podczas konferencji prasowej Peter Hutka, szef tenisowej ligi.

Więcej o: