Agnieszka Radwańska dla Katowic, nie dla Krakowa

PRZEGLĄD PRASY. W przyszłym roku najlepsza polska tenisistka najprawdopodobniej wystąpi w turnieju WTA w Katowicach. A w jej rodzinnym Krakowie o organizacji podobnej imprezy mówi się do lat. Bez powodzenia.


Jak donosi "Dziennik Zachodni" w Katowicach w kwietniu przyszłego roku zostanie rozegrany tenisowy turniej WTA Tour z udziałem m.in. Radwańskiej i Karoline Wozniacki, Dunki polskiego pochodzenia.

"Rodzina Wozniacki, która współorganizowała turniej w Kopenhadze o puli nagród 220 tys. dolarów, postanowiła przenieść imprezę w inne miejsce. W porozumieniu z familią Radwańskich wskazano na Spodek, a miasto Katowice wyraziło zainteresowanie przyjęciem tej imprezy. Teraz sprawa jest na etapie finalizacji" - czytamy "Dzienniku Zachodnim".

W Krakowie od lat mówi się o turnieju z udziałem Radwańskiej. Z propozycją rozegrania imprezy pokazowej z najlepszą polską tenisistką w roli głównej wychodził Robert Radwański, ojciec zawodniczki, a potem jej menedżer. Pomysł nigdy nie został sfinalizowany z powodu braku funduszy.

Siostry Radwańskie promowały Kraków przez rok, potem umowa nie została przedłużona z powodu wysokich oczekiwań zawodniczek. Miasto nie porozumiało się też z tenisową rodziną w sprawie budowy bazy treningowej w Krakowie. Trzecia w rankingu zawodniczka chciała w stolicy Małopolski wybudować korty tenisowe, bo gdy przyjeżdża do domu, nie ma gdzie trenować. W ośrodku miałaby działać także akademia tenisowa.