Urszula Radwańska wychodzi do fanów. Na Facebooku

Aplikacja na telefon i profil na popularnym portalu społecznościowym - Urszula Radwańskich postanowiła zrobić mały ukłon w stronę kibiców. W nadrabianiu medialnych zaległości nie przeszkadza jej urlop w Los Angeles.
W środę młodsza z sióstr Radwańskich wyleciała na wakacje do Kalifornii, ale obiecała fanom, że będzie z nimi w stałym kontakcie. "Najwyższy czas wystartować z własnym profilem na fejsie Obiecuje w miarę regularnie zdawać relację z tego, co robię! Właśnie teraz pakuję się przed wyjazdem do Los Angeles. Rzeczy na plażę, spakowane. Mleczko do opalania, spakowane. Stroje sportowe... tym razem zostają w domu" - napisała na Facebooku.

Z kibicami będzie komunikować się w dwóch językach - po angielsku i po polsku. Podobnie robi jej siostra Agnieszka, której profil na Facebooku polubiło już ponad 100 tys. kibiców.

Urszula najwyraźniej chce zadbać o wizerunek, bo niedawno podpisała umowę z firmą Emediastar, która przygotowuje specjalną aplikację na telefony komórkowe. "Będzie ona ukazywała moje życie na korcie i poza nim" - napisała Radwańska, ale szczegóły na razie nie są znane.

Krakowianka coraz odważniej radzi sobie też na korcie. W tym roku awansowała ze 109. na 31. miejsce w rankingu WTA. Po raz pierwszy zagrała też w finale turnieju najwyższej rangi. W czerwcu przegrała jednak mecz o tytuł w holenderskim 's-Hertogenbosch z Rosjanką Nadią Pietrową.

Tymczasem jej starsza siostra we wtorek rozpocznie walkę w kończącym sezon turnieju mistrzyń. Jej pierwszą rywalką jest Czeszka Petra Kvitova.