Sport.pl

Agnieszka Radwańska w Stambule: Chcę być numerem jeden

Najlepsza polska tenisistka rozmawiała z tureckimi dziennikarzami przed startem kończącego sezon Turnieju Mistrzyń w Stambule.
Radwańska wygrała turniej z cyklu WTA w Stambule przed czterema laty, a przed rokiem grała na kortach w największym mieście Turcji w Turnieju Mistrzyń, ale odpadła po dwóch porażkach i jednym zwycięstwie nie wyszła z grupy. - Mam dobre wspomnienia ze Stambułu. Teraz jestem mocniejsza, awansowała do pierwszego finału w turnieju wielkoszlemowym. To dla mnie bardzo ważne, ale chcę być numerem jeden - przekonywała Radwańska, cytowana przez turecki HTspor.com

Krakowska tenisistka opowiedziała też o popularności tenisa ziemnego w ojczyźnie. - Jeśli mam trochę wolnego, chętnie wracam do Polski. Ostatnio byłam po turnieju w Pekinie. Tenis jest coraz popularniejszy w moim kraju. O wiele bardziej niż wcześniej. Dzieci chętnie biorą rakietę do ręki - zapewnia najlepsza polska zawodniczka.

Radwańska trafiła do grupy białej w Turnieju Mistrzyń. Zmierzy się z Marią Szarapową, Sarą Errani i Petrą Kvitovą. - To kiepskie losowanie - ocenia Robert Radwański, ojciec i trener zawodniczki (więcej tutaj).

Czy Radwańska wyjdzie z grupy w Turnieju Mistrzyń?
Więcej o:
Komentarze (1)
Agnieszka Radwańska w Stambule: Chcę być numerem jeden
Zaloguj się
 • maksionek

  Oceniono 3 razy -1

  --"W Istanbule Agnieszka “w grupie marzeń”, jak Polska w Euro 2012…"
  I jak wtedy, juz widzę oczyma wyobraźni optymistyczne komentarze na temat szans Agnieszki na wyjście z grupy. W mojej opinii szanse są niewielkie.
  Oczywiście, lepiej było nie wpaść na Azarenkę, Williams i Na Li jednocześnie, jak zdarzyło się Angelice Kerber, ale wygrać dwa....

  czytaj dalej pełną analizę finałów WTA: odyseja1948.wordpress.com/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX