Sport.pl

Ojciec Agnieszki Radwańskiej narzeka przed Turniejem Mistrzyń. "Kiepskie losowanie"

PRZEGLĄD PRASY. Krakowska tenisistka zmierzy się z Marią Szarapową, Petrą Kvitovą i Sarą Errani w grupowych rozgrywkach Turnieju Mistrzyń w Stambule.
Najlepsza polska tenisistka rozpoczyna start w Turnieju Mistrzyń w Stambule, do których zakwalifikowało się osiem czołowych tenisistek świata. Radwańska trafiła do grupy "Białej" z Marią Szarapową, Petrą Kvitovą i Sarą Errani.

- To kiepskie losowanie. W razie awansu do półfinału Agnieszka trafi najprawdopodobniej na Serenę Williams, albo na Wiktorię Azarenkę, czyli na zawodniczki, z którymi nie potrafiła w tym roku wygrać. Wolałbym w związku z tym, żeby zamiast Szarapowej miała w grupie Wiktorię - ocenia Robert Radwański, ojciec i trener krakowianki w rozmowie z "Gazetą Krakowską".

Ojciec tenisistki uważa, że w turnieju wszystko się może zdarzyć. - Jedną coś zaboli, a druga będzie w dołku. W końcu to koniec sezonu i wszystkie dziewczyny są już zmęczone - dodaje Radwański. Zawody startują we wtorek. Spośród meczów przeciwko grupowym rywalkom Radwańska ma dodatni bilans wyłącznie w pojedynkach z Sarą Errani (5-1). Szarapową pokonała dwukrotnie w dziewięciu meczach, a z Petrą Kvitovą przegrała wszystkie trzy spotkania. Do półfinałów awansują dwie najlepsze zawodniczki z każdej z grup.

Czy Radwańska wyjdzie z grupy w Turnieju Mistrzyń?
Więcej o:
Komentarze (1)
Ojciec Agnieszki Radwańskiej narzeka przed Turniejem Mistrzyń. "Kiepskie losowanie"
Zaloguj się
 • maksionek

  Oceniono 1 raz 1

  =="W Istanbule Agnieszka “w grupie marzeń”, jak Polska w Euro 2012…"
  I jak wtedy, juz widzę oczyma wyobraźni optymistyczne komentarze na temat szans Agnieszki na wyjście z grupy. W mojej opinii szanse są niewielkie.
  Oczywiście, lepiej było nie wpaść na Azarenkę, Williams i Na Li jednocześnie, jak zdarzyło się Angelice Kerber, ale wygrać dwa....

  czytaj dalej pełną analizę finałów WTA: odyseja1948.wordpress.com/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX