Sport.pl

Tomasz Iwański: Radwańska czy Pietrowa? Obojętne

- Przed finałem turnieju w Tokio nie mam rozdartego serca. Faworytką jest Agnieszka, ale musi uważać na Nadię - mówi portalowi krakow.sport.pl Tomasz Iwański, były trener Nadii Pietrowej. W finale turnieju w Tokio starsza z sióstr Radwańskich zmierzy się właśnie z 30-letnią Rosjanką. Relacja Z czuba i na żywo w sobotę od godziny 6.
Tenisistka z Krakowa jest na dobrej drodze, by obronić zdobyty przed rokiem prestiżowy tytuł. Ma za sobą dwa imponujące zwycięstwa z przyjaciółkami (pokonała Karolinę Woźniacką, a ostatnio Andżelikę Kerber) i jest w finale. Po raz czwarty w karierze zmierzy się z Nadią Pietrową, ale po raz pierwszy od czterech lat.

Wszystkie mecze Polka z Rosjanką stoczyły w 2008 r. Bilans? 3:1 dla Radwańskiej. - Czy oglądając finał będzie miał Pan rozdarte serce? - pytamy trenera Tomasza Iwańskiego, który przed laty trenował Pietrową.

- Absolutnie nie. Mówię zupełnie szczerze, jest mi obojętne, kto wygra. Gdybym trenował którąś z nich, to co innego. Po prostu wygra lepsza i myślę, że będzie to Agnieszka - odpowiada Iwański.

Pietrowa to 18. zawodniczka świata. Awans do finału w Tokio to jeden z jej największych sukcesów od lat. - Jak będzie wygląda mecz finałowy? Nadia nie jest zawodniczką, która gra typowo siłowy tenis. Wiele będzie zależało od tego, w jakiej będzie formie psychicznej. Od dłuższego czasu krąży gdzieś w okolicach dwudziestego miejsca na świecie, dawno nie wygrała dużego turnieju i faworytką na pewno jest Agnieszka - podkreśla Iwański.

Dodaje, że nie jest zaskoczony dobrą grą Polki. - Ostatnio szło jej gorzej? W tenisie nie trzeba co tydzień być bardzo dobrym, a Agnieszka i tak gra bardzo równo - podkreśla trener.

Więcej o:
Komentarze (1)
Tomasz Iwański: Radwańska czy Pietrowa? Obojętne
Zaloguj się
  • dacc

    0

    Panie Iwański mógł pan w Polsce uczyć młode Polki grać w tenisa. Tworzyć następne Radwańskie. A pan żeś się sprzedał do Kazachstanu chyba tylko po to by poprawiać cycki wielbłądom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX