IO w Londynie. Urszula Radwańska zagra już w sobotę

Młodsza siostra najlepszej polskiej tenisistki raczej nie będzie uczestniczyć w ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich, bo już w sobotę wyjdzie na kort.
Turniej tenisowy startuje w sobotę o godz. 12.30 czasu polskiego. Urszula zmierzy się z Niemką Moną Barthel, a ich pojedynek przewidziany jest jako drugi mecz na korcie nr 17. Przed meczem polskiej tenisistki na korcie zmierzą się deblistki Kazachstanu i Kanady. W sobotę zagrają też deblistki Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska oraz Łukasz Kubot.

Agnieszka Radwańska, która jest chorążym reprezentacji Polski, zmierzy się z Niemką Julią Goerges najprawdopodobniej w niedzielę. Tenisistka miała wysłać pismo z prośbą do organizatorów, by wzięli pod uwagę, że udział w ceremonii otwarcia IO może wpłynąć na jej formę w pierwszym meczu.

- Jeśli się okaże, że następnego dnia Agnieszka będzie miała grać jeden z pierwszych meczów, to nie będzie mogła nie tylko być chorążym, ale i pewnie nie weźmie udziału w ceremonii otwarcia. Ona ma trwać kilka godzin, więc raczej trudno byłoby pogodzić ją z przygotowaniem do występu - mówił Robert Radwański, ojciec i trener zawodniczki zaraz po Wimbledonie.