Termalica Bruk-Bet Nieciecza z licencją na grę w ekstraklasie!

Klub spod Tarnowa uzupełnił dokumentację i otrzymał licencję na grę w ekstraklasie w sezonie 2015/2016. Mecze miałyby się odbywać na stadionie Hutnika Kraków. Wcześniej jednak Termalica musi wywalczyć awans.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Sytuacja w tabeli I ligi jest dla niecieczan dość komfortowa. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zajmują drugie miejsce i mają cztery punkty przewagi nad trzecią Wisłą Płock. Jeśli w sobotę Termalica pokona u siebie Pogoń Siedlce, będzie świętować awans do ekstraklasy. Wystarczyłby jej też remis, ale płocczanie nie mogliby wówczas wygrać ze Stomilem Olsztyn.

Tydzień temu Termalica, ale też Wisła, nie otrzymały licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. "W przypadku klubów Wisła Płock oraz Termalica Bruk-Bet Nieciecza, ze względu na szereg uchybień, Komisja postanowiła wyznaczyć dodatkowy, ostateczny i nieprzekraczalny termin 22 maja do godz. 14 na uzupełnienie dokumentacji licencyjnej" - informował PZPN.

Niecieczanie nanieśli poprawki i we wtorek otrzymali pozwolenie na grę w ekstraklasie. - Jeśli wywalczą awans na boisku, w przyszłym sezonie zagrają w najwyższej klasie rozgrywkowej - tłumaczy Łukasz Wachowski, wiceprzewodniczący komisji ds. rozgrywek i piłkarstwa profesjonalnego PZPN.

Bazą klubu spod Tarnowa w ekstraklasie stanie się teraz stadion Hutnika Kraków. Właśnie tu piłkarze będą rozgrywać mecze, a nowohucki obiekt znalazł się już wcześniej we wniosku licencyjnym.

Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie: - Przychylnym okiem patrzymy na ofertę wynajmu ze strony Termaliki. Nie zamierzamy jednak robić tam żadnych inwestycji. Jeśli stadion będzie wymagał dostosowania do nowych wymogów licencyjnych, ich wykonanie będzie leżało po stronie klubu z Niecieczy. Poniesione koszty być może zostaną wliczone w koszt wynajmu, jeśli ewentualne inwestycje poprawiłyby standard stadionu Hutnika.