I liga. Sześć punktów wróciło do Małopolski

I LIGA W MAŁOPOLSCE. Termalice Bruk-Bet Nieciecza ciągle brakuje punktu do miejsca dającego awans do ekstraklasy, a Sandecja oddaliła się od strefy spadkowej.
Facebook? » | A może Twitter? »


Po kilku słabszych meczach Termalica wróciła do wygrywania i we wsi pod Tarnowem ciągle żyją nadzieją na historyczny sukces. W sobotę w Świnoujściu pokonała Flotę 2:0 po golach Adriana Paluchowskiego i Dawida Plizgi. Drużyna z Niecieczy, która jesienią była na prostej drodze do awansu do ekstraklasy, dziś zajmuje trzecie miejsce tuż za Wisłą Płock i liderem Zagłębiem Lubin.

Z kolei walcząca o utrzymanie Sandecja w niedzielę odniosła ważne zwycięstwo z Pogonią w Siedlcach, choć długo wydawało się, że zdobędzie tylko punkt. Gola, który pozwolił wygrać, z rzutu karnego w 83. minucie zdobył Rudolf Urban. Dzięki temu zespół z Nowego Sącza ma trzy punkty przewagi nad miejscem barażowym.

Flota Świnoujście - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:2 (0:1)

Bramki: Paluchowski (45.), Plizga (66.)

Termalica: Nowak - Chomiuk (88. Fryc), Czerwiński, Kopacz Ż (46. Kaczmarczyk), Jarecki - Kamiński (75. Janeczko), Sołdecki, Kupczak, Plizga, Biskup - Paluchowski

Pogoń Siedlce - Sandecja 1:2 (1:1)

Bramki: Demianiuk (41.) - Dudzic (29.), Urban (83., k.)

Sandecja: Radliński - Bartków Ż, Szufryn, Szarek Ż, Słaby (58. Makuch), Bębenek, Nather, Sobotka, Szczepański Ż (69. Urban), Fałowski (54. Niane Ż), Dudzic

Czy Termalica awansuje do ekstraklasy?