Kolejarz Stróże wciąż walczy o I ligę? "Bulwersująca decyzja PZPN"

W czwartkowym programie "Region Małopolska" w TVP Kraków senator Stanisław Kogut powiedział wiele gorzkich słów pod adresem PZPN, a które dotyczyły odebrania licencji Kolejarzowi Stróże na grę w I lidze.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

Przypomnijmy, że po utrzymaniu się w I lidze Kolejarz Stróże nie dostał licencji na występy w nowym sezonie. Z klubu odszedł prezes Stanisław Kogut. Następnie doszło do fuzji Kolejarza z Limanovią Limanowa. Nowa drużyna będzie występować na licencji klubu ze Stróż w II lidze pod nazwą Limanovii. Wydawało się, że sprawa dobiegła końca, ale tak się jednak nie stało.

- Decyzja PZPN jest dla nas bulwersująca - mówi na antenie TVP Kraków senator Stanisław Kogut, do niedawna prezes Kolejarza. - Największym błędem w moim życiu było głosowanie na panów Bońka, Koseckiego, Majewskiego czy Koźmińskiego. Bezprawnie odebrali Kolejarzowi licencję - grzmiał w programie.

- W pewnym sensie podpisuję się pod słowami senatora - dodaje Ryszard Niemiec, prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Nie wiadomo, jaki będzie dalszy ciąg sprawy. Z Twittera prezesa Niemca można wnioskować, że teraz do gry wkroczy Trybunał PKOl. Senator Kogut zapowiedział, że definitywnie pożegnał się z działalnością piłkarską.

Program można obejrzeć TUTAJ.