Trudne zadania przed małopolskimi pierwszoligowcami

Czy Termalika Nieciecza może włączyć się do walki o awans, a Okocimski Brzesko chociaż na chwilę oddali od siebie widmo spadku?
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

Broniący się przed spadkiem Okocimski Brzesko zagra przed własną publicznością z mającą ekstraklasowe aspiracje Arką Gdynia. Pomorzanie wiosną jeszcze nie przegrali, a przed podopiecznymi trenera Piotra Stacha niezwykle trudne zadanie. Zwycięstwo nad Pomorzanami może chociaż na chwilę oddalić widmo spadku, bo sytuacja brzeszczan jest nie do pozazdroszczenia.

Sandecja na stadionie w Nowym Sączu podejmie Energetyk ROW Rybnik. Teoretycznie podopiecznych Ryszarda Kuźmy czeka łatwe zadanie, bo rybniczanie są ostatnią drużyną I ligi. Sądecczanie po dotkliwej porażce z Zagłębiem Lubin (0:5) w Pucharze Polski będą chcieli zmazać plamę na honorze i odbudować zaufanie kibiców.

W innym sobotnim meczu Kolejarz Stróże zagra z beniaminkiem z Płocka. Obie drużyny są w odmiennych nastrojach, bo w poprzedniej kolejce podopieczni Przemysława Cecherza pokonali GKS Tychy (1:0), a Wisła przegrała z Dolcanem Ząbki (1:3). Kolejarz wciąż musi zdobywać ligowe punkty, bo znajduje się tuż nad strefą spadkową.

Wiosną Nieciecza idzie jak burza. Piłkarze Piotra Mandrysza po zimowej przerwie jeszcze nie schodzili z boiska pokonani. W meczu z Olimpią Grudziądz będą chcieli podtrzymać dobrą serię, a zwycięstwo da im szansę na włączenie się do walki o awans.

W ostatnim spotkaniu małopolskich drużyn na zapleczu ekstraklasy Puszcza Niepołomice zagra w Tychach z GKS-em. Niepołomiczanie po dwóch remisach z rzędu liczą na zwycięstwo. Nie będzie to jednak łatwe, bo GKS chce się przełamać i wygrać po raz pierwszy w tej rundzie. To także spotkanie obu drużyn walczących o utrzymanie.

23. kolejka I ligi:Okocimski Brzesko - Arka Gdynia
sobota, godz. 17

Sandecja - Energetyk ROW Rybniksobota, godz. 17
Wisła Płock - Kolejarz Stróże
sobota, godz. 17

Termalika Nieciecza - Olimpia Grudziądzniedziela, godz. 12.15
GKS Tychy - Puszcza Niepołomiceniedziela, godz. 12.30