Co za pogrom! Upokorzona Sandecja odpadła z Pucharu Polski

Nie było cudu, tylko egzekucja. Sandecja przegrała rewanżowy mecz ćwierćfinału Pucharu Polski z Zagłębiem Lubin aż 0:5. Piłkarze Ryszarda Kuźmy odpadli z rozgrywek, ale i tak przejdą do historii.
Wyeliminowali Polonię Bytom, Flotę Świnoujście i Widzew Łódź. W ten sposób zapracowali na wynik, jakiego Sandecja nie osiągnęła w tych rozgrywkach nigdy wcześniej. Ale na więcej nie mieli szans. Przed dwoma tygodniami w Lubinie przegrali 0:2, a tym razem nawet nie podnieśli rękawicy.

Co prawda po niespełna kwadransie nad stadionem rozbłysły... sztuczne ognie. Trudno jednak powiedzieć, skąd pomysł, by odpalić je akurat w tamtym momencie. Chwilę wcześniej Arkadiusz Piech i David Abwo pokazali gospodarzom miejsce w szeregu. Polak przejął piłkę w środku pola, podał na skrzydło do Nigeryjczyka, a chwilę później z zimną krwią wykończył akcję.

Jeśli nawet po golu nadzieja jeszcze tliła się w gospodarzach, to skutecznie przygasił ją Slivo Rodić. Bramkarz Zagłębia m.in. w wielkim stylu wybronił strzał głową Adriana Frańczaka.

Po kilku minutach drugiej połowy nadziei na awans gospodarzy nie mieli już nawet niepoprawni optymiści. Obrońcy bez ładu biegali po boisku i tylko przyglądali się, jak goście strzelają kolejne gole. Bramkarz Marek Kozioł, który do Sandecji jest wypożyczony z... Zagłębia, nie miał wielkich szans przy strzałach Piecha, Michala Papadopulosa i Johana Bertilssona.

W półfinale Zagłębie zagra z Arką Gdynia.

Sandecja - Zagłębie 0:5 (0:1)

Bramki: Piech (11., 51.), Papadopulos (56.), Bertilsson (58., 69.)

Sandecja: Kozioł - Makuch, Bartków Ż, Cicman, Słaby - Gomez Alonso, Frańczak, Bębenek (75. Kononowicz), Urban (64. Margol), Szczepański (64. Fałowski) - Górski

Zagłębie: Rodić - Cotra, Dzinić, Banaś, Vidanov - Guldan, Bilek (55. Curto) - Kwiek, Papdopulos, Abwo (55. Bertilsson) - Piech (64. Janoszka)