Sport.pl

Ryszard Kuźma przed rewanżem w Pucharze Polski: Czeka nas ciężkie zadanie

- Zagrają najlepsi piłkarze, jacy tego dnia będą do mojej dyspozycji - mówi Ryszard Kuźma, szkoleniowiec Sandecji, która w środę (godz. 18, relacja na krakow.sport.pl)) podejmie Zagłębie Lubin w rewanżowym meczu o półfinał Pucharu Polski.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

Łukasz Szpyrka: W pierwszym meczu przegraliście 0:2. Uda się odrobić straty?

Ryszard Kuźma: - W żadnym spotkaniu nie jest lekko. Rywal jest dużo lepszy od większości pierwszoligowców, a wiosną dobre wrażenie robi jego gra i skuteczność. W dodatku trzech naszych zawodników wypadło za kartki, a bez Adama Mójty, Mateja Nathera i Łukasza Grzeszczyka będzie trudniej o awans. Na pewno przed nami ciężkie zadanie, ale nie składamy broni.

W poniedziałek do drużyny dołączył Mouhamadou Traore. Będzie mógł zagrać już w środę?

- Mouhamadou jest już zgłoszony do rozgrywek, ale problem polega na tym, że wciąż nie dostał pozwolenia na pracę w Polsce. Jeśli tylko takie dokumenty otrzymamy, to będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu. Liczę na to, że stanie się to jak najszybciej.

Traore ma być lekarstwem na nieskuteczność napastników?

- Bramki strzelamy, ale nie robią tego napastnicy. Cieszy natomiast fakt, że Maciej Górski i Fabian Fałowski ciężko pracują na treningach, a rywalizacja między nimi wychodzi na plus całej drużynie. Prędzej czy później i oni będą strzelać.

Po meczu z Zagłębiem czeka was krótka przerwa, bo już w sobotę wyjazdowy mecz z Arką Gdynia.

- Tak, ale nie mamy takiego komfortu jak Zagłębie, że możemy wystawić dwie równorzędne jedenastki. W środę zagrają najlepsi piłkarze, jacy tego dnia będą do mojej dyspozycji. Wiadomo, że w sobotę będą trochę przemęczeni, ale taką mamy kadrę.

Więcej o: