Sport.pl

Derby Małopolski w I lidze. Kolejarz podejmie Termalikę

W niedzielę (godz. 12.15) walczący o utrzymanie Kolejarz Stróże zagra u siebie z dziewiątą w tabeli I ligi Termaliką Bruk-Bet Nieciecza.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

Kolejarz zajmuje dopiero 16. miejsce w tabeli (21 pkt), a rundę wiosenną rozpoczął od porażki 0:1 w Grudziądzu. W nieco lepszej sytuacji - ale także niepewna pozostania w I lidze na kolejny sezon - jest Termalika, która zgromadziła pięć punktów więcej. Przed tygodniem zespół trenera Piotra Mandrysza wygrał 1:0 z Dolcanem Ząbki.

- Chcemy iść za ciosem i wygrać, najlepiej byłoby to poprzeć czystym kontem. Kolejarz będzie groźnym rywalem. Przebywa teraz w strefie spadkowej i za wszelką cenę chce się z niej wydostać. Spodziewam się po nim dużej determinacji. Ta drużyna w swoim składzie ma kilku groźnych i doświadczonych zawodników. Mój zespół również jest zmobilizowany i skoncentrowany. Bardzo chciałby wygrać i zdobyć komplet punktów w kolejnym spotkaniu. Wpływ na scenariusz piłkarskich wydarzeń może mieć boisko w Stróżach. Jest specyficzne. Nie sprzyja ofensywnej grze - mówi na oficjalnej stronie klubu szkoleniowiec zespołu z Niecieczy.

Jesienią lepsza była Termalika, która wygrała 2:0

W pozostałych meczach 20. kolejki w sobotę Puszcza Niepołomice zmierzy się z Olimpią Grudziądz (godz. 15), Sandecja zagra w Legnicy (godz. 17.30, transmisja w Orange Sport), a Okocimski Brzesko będzie walczył o punkty w Katowicach (godz. 17).

Więcej o: