Sandecja tworzy historię. "Puchar Polski to dla nas futbolowy deser"

Piłkarze Ryszarda Kuźmy rozegrają we wtorek w Lubinie pierwszy mecz ćwierćfinałowy z Zagłębiem Lubin. Początek o godz. 18.30.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

Awans do tej fazy rozgrywek jest największym sukcesem Sandecji w historii. Zespół z Nowego Sącza jest jednym z trzech pierwszoligowców, którzy awansowali do ćwierćfinałów.

W pierwszej rundzie Sandecja pokonała 2:1 Polonię Bytom. W 1/16 finału wygrała 4:2 z Flotą Świnoujście, a następnie wyeliminowała po serii rzutów karnych Widzew Łódź.

W bramce Sandecji zobaczymy we wtorek prawdopodobnie Marka Kozioła, który świetnie bronił w jesiennym meczu z Widzewem. 26-letni piłkarz będzie na mecz z Zagłębiem dodatkowo zmotywowany, bo jeszcze niedawno był zawodnikiem lubińskiego klubu.

- Dla nas najważniejsze jest utrzymanie w I lidze. Puchar Polski to nas "futbolowy deser". Chciałbym jednak, aby trwał dla moich piłkarzy jak najdłużej - mówi trener Kuźma na oficjalnej stronie klubu.

W pierwszoligowcu mają powody do optymizmu. Na inaugurację rundy wiosennej I ligi pokonali na swoim stadionie GKS Katowice (1:0).

Transmisja meczu od godz. 18.30 w Orange Sport. Rewanż zostanie rozegrany 26 marca.