Sport.pl

I liga. Kapitan Termaliki Bruk-Bet Nieciecza po poważnej operacji

Karol Piątek przeszedł zabieg rekonstrukcji wiązadła krzyżowego tylnego prawej nogi. Przez najbliższe pół roku nie wróci do gry.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

Piątek doznał kontuzji w ostatnim meczu rundy jesiennej z Arką Gdynia. Na początku wydawało się, że uraz nie jest groźny. Badania wykazały jednak, że zerwał więzadło.

Operację przeszedł w Poznaniu. - Zabieg polegał na naturalnym przeszczepie z mięśnia półścięgnistego. Wszystko przebiegło pomyślnie. Teraz skupiam się na rehabilitacji - tłumaczy w rozmowie z oficjalną stroną Termaliki.

32-letni pomocnik rehabilituje się w rodzinnym Wejherowie. Chodzi m.in. na basen. - Wkrótce rehabilitacja wejdzie w cięższą fazę. Stanie się tak w momencie, kiedy będę mógł normalnie zginać kolano - tłumaczy.

Piątek dodaje, że mecze Termaliki w tym sezonie będzie oglądał tylko jako widz. - Nie ma żadnych szans, żebym wrócił do treningów. Wiązadło, które mam kontuzjowane, wymaga trwającej od sześciu do ośmiu miesięcy rehabilitacji. Psychicznie czuję się dobrze, chociaż trudno znieść tak długi rozbrat z piłką. Teraz pozostaje mi kibicować kolegom. Mam nadzieję, że wiosną pokażą, na co ich stać. Z chłopakami z zespołu jestem w kontakcie. Na początku przyszłego tygodnia zamierzam ich odwiedzić - zapewnia.

Więcej o: