Puszcza Niepołomice. Trener Dariusz Wójtowicz: Jesteśmy o pół roku lepsi

Beniaminek I ligi szykuje się do rundy wiosennej. - Do samego końca będzie toczyć się walka o utrzymanie - mówi trener Puszczy.
Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

Piłkarze Puszczy Niepołomice wrócili do treningów po przerwie zimowej i rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej, którą zainaugurują starciem w drugi marcowy weekend z Chojniczanką.

Na oficjalnej stronie niepołomickiego klubu pojawił się wywiad z trenerem drużyny Dariuszem Wójtowiczem. - Byłbym szczęśliwy z 14. pozycji. To byłby ogromny sukces klubu, zespołu i sztabu trenerskiego - mówi szkoleniowiec Puszczy. Obecnie zespół jest na 16. miejscu, czyli w strefie spadkowej.

Puszcza miała kiepski początek - w pierwszych dziewięciu spotkaniach wygrała tylko raz. Trener Wójtowicz uznaje jednak, że to cena za brak doświadczenia drużyny, której największym sukcesem jest właśnie zeszłoroczny awans do I ligi. - Myślę, że o te pół roku jesteśmy już lepsi, bardziej doświadczeni - zauważa trener.

Wójtowicz nie chce jednak nadmiernie pobudzać optymizmu wśród kibiców. - Do samego końca będzie toczyć się walka o utrzymanie - przewiduje trener.

Już pierwsze spotkanie może wiele powiedzieć. - Bardzo dobrze byłoby w Chojnicach nie przegrać - mówi z nadzieją Wójtowicz. Choć Puszczę i Chojniczankę dzieli aż pięć pozycji w ligowej tabeli, to zespół z Pomorza ma tylko dwa punkty przewagi.