Niezwykły mecz w I lidze. Puszcza Niepołomice kończyła mecz w ósemkę!

To nie zdarza się często. Puszcza Niepołomice w meczu z PGE GKS Bełchatów straciła więcej piłkarzy niż goli!
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

Zaczęło się w 52. minucie, kiedy czerwoną kartkę dostał Longinus Uwakwe. Potem z boiska wyleciał Marcin Biernat, a na koniec jeszcze Wallace Benevente. Wszyscy dostali po dwie żółte kartki.

Puszcza przegrała 0:2, ale - co ciekawe - w osłabieniu nie straciła żadnej bramki. Oba gole padły już w pierwszych dziesięciu minutach meczu. W rezultacie GKS przerwał serię trzech z rzędu zwycięstw Puszczy. Na wszystko z trybun patrzył Bogdan Zając, asystent selekcjonera reprezentacji Polski.

Dużo działo się też w innym meczu 18. kolejki. Już w piątek Termalica w Rybniku przerwała serię siedmiu meczów bez zwycięstwa, ale nerwów było wyjątkowo dużo. Padło pięć bramek, wszystkie w drugiej połowie, a decydująca dopiero w ostatniej minucie. Zdobył ją Rafał Kujawa.

Goście wygrali 3:2 i wydostali się ze strefy spadkowej.

Z kolei w sobotę w derbach Małopolski Okocimski Brzesko bezbramkowo zremisował z Sandecją.

Energetyk ROW Rybnik - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:3 (0:0)

Bramki: Feruga (50.), Kostecki (58.) - Biskup (52.), (78, k.), Kujawa (90.)

Termalica: Nowak - Piątek, Kopacz, Pleva, Pielorz - Biskup (84. Kujawa), Sołdecki, Kaczmarczyk (69. Jarecki), Rybski, Kiełb (69. Piekarski) - Drozdowicz

Puszcza Niepołomice - PGE GKS Bełchatów 0:2 (0:0)

Bramki: Wallace (4, sam.), Wilusz (10.)

Puszcza: Stępniowski - Borovicanin, Biernat, Wallace, Mikołajczyk (46. Szymonik) - Biel, Uwakwe, Strózik, Kałat (46. Nowak), Janik (65. Moskwik) - Cholewiak

Okocimski Brzesko - Sandecja 0:0

Okocimski: Pączek - Wieczorek, Żołądź, Ryś, Niechciał - Termanowski (57. Buras), Nawrot, Cebula (74. Stefański), Wojcieszyński, Darmochwał (40. Sobotka) - Szewczyk.

Sandecja: Cabaj - Makuch, Szarek, Czarnecki, Słaby - Grzeszczyk, Nather, Margol, Kosiorowski (85. Zawiślan), Bębenek (46. Górski) - Badaljan (67. Fałowski)