Sport.pl

Pytanie do prezydenta: czy Nowy Sącz promuje kiboli?

Małe zamieszanie wokół graffiti na jednym z budynków w Nowym Sączu. Wizerunek kibica z szalikiem na twarzy i odpaloną racą oburzył niektórych mieszkańców.
Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

Jak donosi portal Sadeczanin.info, Ewa Andrzejewska, sądecka architekt i działaczka Solidarności, napisała list do prezydenta miasta Ryszarda Nowaka. Pyta w nim, czy miasto promuje kibolstwo zamiast piłki nożnej?

- Chciałam zabrać głos w dyskusji, nie mogłam przejść nad tym obrazem do porządku dziennego. Patrzę na to graffiti codziennie. Mam wrażenie, że człowiek z tego malowidła wygraża mi i każdej osobie, która koło niego przechodzi. Ten kibol - nie mylić z kibicem, bo ten nie zasłania twarzy - przypomina mi o namalowanej na polskiej fladze pięści wykorzystanej podczas Marszu Niepodległości 11 listopada w Warszawie - przekonuje Andrzejewska.

Malowidło widnieje na ścianie prywatnego budynku przy ul. Nawojowskiej i można je zobaczyć m.in. TUTAJ. Prezydent miasta nie chce na razie komentować sprawy.

Więcej o:
Komentarze (1)
Pytanie do prezydenta: czy Nowy Sącz promuje kiboli?
Zaloguj się
  • pasiakbialydunajec

    0

    Pani Andrzejewska jeśli juz obrazac kiboli jak to pani ujela to niech pani sobie pomysli z kad pani by wziela kase na swoje pierdolki razem z innymi politykami gdyby ci "kobole" jak to nas nazywacie nie przychodzili na mecze bo wtedy nie ma pieniedzy wiec prosze sie zastanowic zanim palniecie znow jakas glupote

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX