Pięć goli w Stróżach i trzecie z rzędu zwycięstwo Puszczy Niepołomice!

Puszcza wydostała się ze strefy spadkowej, choć jeszcze niedawno w Niepołomicach biły pioruny. W niedzielę drużyna Dariusza Wójtowicza pokonała Kolejarza w Stróżach 3:2.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

Jeszcze trzy tygodnie temu Puszcza była na dnie, a trener w ostrych słowach dawał do zrozumienia, że jego piłkarze są za słabi na I ligę. I od tamtego czasu... zespół z Niepołomic nie przegrał ani razu.

W niedzielę odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu, choć drżał o wynik do ostatnich sekund. Jednak długo wydawało się, że wielkich emocji nie będzie, bo goście jeszcze kilka minut przed końcem prowadzili 3:0. Wtedy rozstrzelał się Kolejarz, ale ostatecznie nie zdążył doprowadzić do wyrównania.

Dzień wcześniej grali inni małopolscy pierwszoligowcy - Okocimski Brzesko szczęśliwie zremisował z Flotą Świnoujście, a Sandecja nieoczekiwanie wygrała z GKS-em Bełchatów.

W ten weekend nie grała natomiast Termalica Bruk-Bet. Piłkarze z Niecieczy mieli zmierzyć się z Arką Gdynia, ale mecz został przełożony na 27 listopada.

Kolejarz Stróże - Puszcza Niepołomice 2:3 (0:2)

Bramki: Wolański (85.), Szymański (87.) - Cholewiak (22.), Kałat (32.), Janik (51. k.).

Kolejarz: Lisak - Gryźlak, Szufryn, Markowski, Cichy - Bajdur (72. Szymański), Niane (46. Wolański), Bocian, Trochim, Rocki - Majchrzak (54. Kaliciak).

Puszcza: Stępniowski - Szymonik, Lizak, Biernat, Borovicanin - Biel (80. Czychowski), Uwakwe, Strózik, Kałat (90. Nowak), Janik (90. Zontek) - Cholewiak.

Okocimski - Flota 1:1 (0:1)

Bramki: Wojcieszyński (90.) - Bodziony (17.).

Okocimski: Palej - Wieczorek, Jacek, Ryś, Niechciał - Termanowski (57. Buras), Nawrot, Cebula (57. Stefański), Wojcieszyński, Darmochwał (70. Sobotka) - Szewczyk.

Sandecja - GKS Bełchatów 2:0 (1:0)

Bramki: Wilusz (17., sam.), Bębenek (90.).

Sandecja: Cabaj - Makuch, Petran (46. Szarek), Czarnecki, Mójta - Grzeszczyk, Nather, Margol, Szczepański (77. Górski), Bębenek - Fałowski (66. Badaljan).