W I lidze też były derby

Kolejarz Stróże wygrał w Brzesku z Okocimskim, a Sandecja zremisowała na własnym boisku z Puszczą Niepołomice w derbach małopolskich drużyn. Nie zawiodła Termalica Bruk-Bet Nieciecza.
W Nowym Sączu kibice przeżyli thriller z prawdziwego zdarzenia, bo decydującą o remisie bramkę Arkadiusz Czarnecki zdobył tuż przed ostatnim gwizdkiem.

W Brzesku Okocimski objął prowadzenie w 27. minucie po strzale Wojciecha Wojcieszyńskiego, ale już dwie minuty później był remis. Wyrównującego gola zdobył Marcin Stefanik, a kolejne dwie bramki dla gości strzelili Wojciech Trochim i Patryk Szymański. Dzięki zwycięstwu Kolejarz przesunął się na trzecie miejsce w tabeli, ale jeszcze w niedzielę może je stracić.

Po piętach drużynie ze Stróż depcze Termalica Bruk-Bet, która wychodzi na prostą po kiepskim początku sezonu. W sobotę zespół Duszana Radolsky'ego wygrał 3:0 z GKS-em Tychy. Mecz został rozegrany w Jaworznie.

Okocimski KS Brzesko Kolejarz Stróże 1:3 (1:1)

Bramki: Wojcieszyński (27.) - Stefanik (29.), Trochim (68.), Szymański (90.)

Okocimski: Pączek - Wawryka, Jacek, Ryś, Niechciał - Smoliński (67. Termanowski), Wojcieszyński, Nawrot, Cebula (74. Sobotka), Darmochwał - Szewczyk (61. Stefański).

Kolejarz: Radliński - Gryźlak, Markowski, Szufryn, Cichy - Rocki (67. Majchrzak), Bocian, Niane (46. Trochim), Stefanik, Bajdur (76. Szymański) - Wolański

GKS Tychy - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:3 (0:1)

Bramki: Kujawa (36.), Kiełb (59.), Pielorz (88.)

Termalica: Nowak - Piątek, Czerwiński, Pleva, Jarecki - Kiełb, Sołdecki, Pielorz, Rybski (81. Horvath), Pawlusiński (72. Biskup) - Kujawa (87. Schulmeister)

Sandecja - Puszcza Niepołomice 2:2 (1:2)

Bramki: Mójta (22.), Czarnecki (90.) - Nowak (33.), Strózik (39.)

Sandecja: Cabaj - Makuch, Petran, Czarnecki, Mójta - Bębenek, Margol (81. Szczepański), Nather, Czertik (66. Górski), Grzeszczyk (59. Badaljan) - Fałowski

Puszcza: Stępniowski - Zontek, Lewiński, Biernat, Borovicanin - Biel (90. Kołodziej), Uwakwe, Strózik, Nowak (86. Cholewiak), Janik - Moskwik (67. Szymonik)