Derby rozczarowanych I-ligowców

Mieli walczyć o ekstraklasę, ale zaliczyli falstart. W niedzielę (godz. 17) Termalika Bruk-Bet Nieciecza podejmuje Kolejarza Stróże.
W klubie z podtarnowskiej wioski już dwa razy otarli się o ekstraklasę, ale obecny sezon ma być przełomowy. Budowę zespołu na awans kilka tygodni temu zapowiedział też Stanisław Kogut, prezes Kolejarza, ale na razie za planami nie nadążają piłkarze.

Termalika zdobyła tylko punkt (remis z Energetykiem ROW Rybnik i przegrana z Dolcanem Ząbki), a Kolejarz zaliczył dwie porażki (z Chojniczanką i Olimpią Grudziądz). Zwycięzca sobotniej potyczki będzie miał szansę wskoczyć do górnej części tabeli, przegrany może na kilka kolejek zostać na dole.

Niespodziewanie najlepszym małopolskim pierwszoligowcem na razie jest Okocimski (cztery punkty), ale większość kibiców z Brzeska nie będzie mogła zobaczyć, na co stać przebudowaną drużynę. Wszystko dlatego, że miejscowy stadion jest modernizowany i Okocimski jeszcze nie może na nim grać.

W tej sytuacji podopieczni trenera Piotra Stacha GKS Katowice będą podejmowali w niedzielę na obiekcie Hutnika Kraków (godz. 12.15).

Z gościnności tego obiektu korzysta również Puszcza Niepołomice, ale w tej kolejce beniaminek I ligi gra na wyjeździe z Olimpią.

Czy Termalica Bruk-Bet Nieciecza awansuje w tym sezonie do ekstraklasy?