Okocimski po ponad roku odczarował swój stadion. Na wagę utrzymania?

Okocimski Brzesko pokonał Wartę Poznań 2:0 i prawdopodobnie zapewnił sobie utrzymanie w I lidze. Może w niej jednak nie zagrać z powodów licencyjnych.
Kibice w Brzesku czekali od 13 maja 2012 r., by po ostatnim ligowym gwizdku krzyknąć "brawo". Wówczas jeszcze w drugiej lidze Okocimski pokonał Garbarnię Kraków (5:0), a od tamtego czasu zaliczył na swoim stadionie osiem porażek i osiem remisów. Przełamał się w sobotę i to w ostatnim możliwym momencie.

Po pierwszej połowie niewiele jednak na to wskazywało. Co prawda na początku gospodarze zamknęli rywali na ich połowie i oddali kilka groźnych strzałów, by później... drastycznie spuścić z tonu. Warta - choć piłkarsko nie prezentuje poziomu I-ligowego - zwietrzyła szansę i zaczęła nieśmiało przemieszczać się pod bramkę rywali. Najpierw uderzyła z dystansu, później kilka razy groźnie wrzuciła piłkę w pole karne, a jak już się rozochociła, to Okocimski miał wiele szczęścia - po serii rzutów rożnych piłka kilka razy minęła bramkę beniaminka.

Okocimski defensywę rywali rozmontował po przerwie i to dwa razy w trzy minuty. Najpierw Paweł Smółka dostał tak dokładne podanie od Iwana Litwiniuka, że do siatki mógł trafić nawet z zamkniętymi oczami. Chwilę później napastnik Okocimskiego błysnął już umiejętnościami, gdy z pierwszej piłki uderzył nie do obrony.

Dzięki zwycięstwu Okocimski skończył sezon na 15. miejscu, które prawdopodobnie da utrzymanie. Wszystko dlatego, że licencji na grę w pierwszej lidze najprawdopodobniej nie dostanie Polonia Warszawa. Inna sprawa, że brzeszczanie też jej nie otrzymali, ale planują złożyć odwołanie. Z pozytywnym rozpatrzeniem będą jednak mieli problemy (głównie z powodu zbyt małej liczby miejsc na stadionie).

Okocimski Brzesko - Warta Poznań2:0 (0:0)
Bramki: Paweł Smółka (55., 58)

Okocimski: Mieczkowski - Wieczorek Ż, Kucharski, Jacek, Niechciał - Litwniuk, Koman, Chyła Ż, Kowalski - Darmochwał (77. Ogar), Smółka (90. Sosnowski);

Warta: Lis - Wilczyński Ż, Onsorge, Wichtowski, Gajda Ż - Gajda, Ngamayama (66. Giel), Bartkowiak, Magdziarz, Trojanowski (60. Kotus Ż), Bartoszak (66. Klatt) - Jurga Ż