Były prezes I-ligowca do Zbigniewa Bońka: Wyróżnienie przyjęto z wielkim oburzeniem

Czesław Kwaśniak, były prezes Okocimskiego, zaprotestował przeciwko przyznaniu tytułu Małopolskiego Mecenasa Futbolu Grzegorzowi Wawryce, burmistrzowi Brzeska. - Ta osoba utrudniała rozwój klubu - pisze Kwaśniak.
Kwaśniak był prezesem Okocimskiego przez półtora roku, a za jego kadencji drużyna awansowała do I ligi. Zrezygnował, gdy został skazany przez sąd za wpuszczenie zbyt dużej liczby kibiców na mecz Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław.

Mimo rezygnacji Kwaśniak dalej udziela się w środowisku piłkarskim. Tym razem zaprotestował przeciwko przyznaniu burmistrzowi Brzeska tytułu Małopolskiego Mecenasa Futbolu. Oto fragmenty listu:

" [...] Ta idea jest bardzo szlachetna, jeżeli otrzymują je osoby zasługujące na ten tytuł. Dlatego nie można wyróżniać osoby, która swym działaniem utrudnia rozwój Okocimskiego Klubu Sportowego, gdzie piłkarze obecnie grają w I lidze. Taką osobą bez wątpienia jest Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. Osoba ta moim zdaniem jest nieudolna w swoim działaniu, daleka od idei rozwoju wszelkich dyscyplin sportu w tym piłki nożnej [...]

[...] Na działalnośc klubu I ligowego na rok 2013 Urząd Miasta Brzeska przeznaczył tylko 150 tys. zł. To jest kompromitacja władz miasta, gdzie z zaczerpniętych informacji wynika, że niektórzy Wójtowie i Burmistrzowie zaangażowani sercem w rozwój piłki nożnej, na swoje kluby III i IV ligowe przeznaczają wielokrotnie większe środki. Dużo do myślenia daje też nieobecność burmistrza na meczach Okocimskiego Klubu Sportowego, co świadczy o jego braku zainteresowania piłką nożną.

[...] Dlatego przyznawanie takim osobom jak Burmistrz Brzeska tego tytułu demotywuje innych włodarzy Gmin i Miast do podejmowania nowych wyzwań w rozwój bazy sportowej. To wyróżnienie z wielkim oburzeniem przyjęło brzeskie środowisko piłkarskie. Nadanie wyróżnienia Burmistrzowi Brzeska stawia władze Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w niekomfortowej sytuacji o której z pewnością nie wiedział nasz Prezes Zbigniew Boniek, dlatego jako delegat na zjeździe w dniu 21 czerwca 2013r. w Warszawie chcę przedstawić Szanownemu Walnemu Zebraniu Delegatów swoją propozycję polegającą na uczciwej weryfikacji zasług pretendentów do tego typu odznaczeń poprzez wydanie wcześniejszej opinii przez władze klubów, aby w przyszłości uniknąć podobnych niejasności.