Termalika była w ekstraklasie, ale straciła gola w 93 minucie po strzale bramkarza!

Termalica Bruk-Bet zremisowała 1:1 z Olimpią Grudziądz w meczu na wodzie. Piłkarze już myśleli o świętowaniu, gdy w doliczonym czasie gry stracili gola!
Podopieczni trenera Kazimierza Moskala mogli zapewnić sobie awans już w środę, ale przegrali z Zawiszą Bydgoszcz. W przedostatniej kolejce podejmowali Olimpię, ale na grząskim boisku w Niecieczy trudno było im się przebić przez zasieki obronne rywali.

W pierwszej połowie dwie okazje zepsuł Damian Piotrowski, a tuż pod koniec ładny strzał Jakuba Biskupa minął słupek bramki Olimpii. Pomocnik zrehabilitował się na początku drugiej połowy. W 50. minucie wykorzystał dośrodkowanie Dariusza Jareckiego. Wydawało się, że to był gol na miarę awansu do ekstraklasy.

W Niecieczy wyciągali już szampany, ale w 93. minucie gola stracili gola po strzale Michała Wróbla, bramkarza gości. To oznacza, że Termalika będzie walczyć o awans z Flotą (zremisowała 2:2 z Zawiszą Bydgoszczy, strzelając gola w 89. minucie) w ostatnim meczu. Zwycięzca spotkania awansuje do ekstraklasy!

Termalica Bruk-Bet - Olimpia 1:1 (0:0)

Bramka: Biskup (50.) - Wróbel (93.)

Termalica: Nowak - Piątek, Nalepa, Pielorz, Jarecki - Piotrowski, Lipecki, Horvatch, Biskup (69. Ceglarz), Rybski - Drozdowicz