Sport.pl

Kolejarz nie sprzeda licencji Polonii Warszawa

Stowarzyszenie kibiców Polonii robi wszystko, by drużyna nie została zdegradowana do B-klasy. Jeśli warszawianie nie dostaną zgody na grę w ekstraklasie, to będą chcieli wykupić licencję od jednego z pierwszoligowców. Zdaniem ?Przeglądu Sportowego? mógłby nim być Kolejarz. W Stróżach zaprzeczają jednak temu.
Podyskutuj o rozgrywkach w naszym mieście na Facebooku Kraków - Sport.pl »


- Nie zamierzamy nikomu sprzedawać prawa do gry w I lidze - ucina Stanisław Kogut, wiceprezes Kolejarza i senator PiS.

Jego klub miał być jednym z dwóch, z którym stowarzyszenie fanów Polonii prowadziło rozmowy w sprawie odkupienia licencji na występy na zapleczu ekstraklasy. Będzie ona konieczna, jeśli 28 maja Komisja Odwoławcza nie przyzna Polonii zgody na występy w najwyższej lidze i zostanie zdegradowana do B-klasy.

Spekulacje na temat tego, że Kolejarz miałby sprzedać licencje warszawianom, mogły wziąć się z tego, że w zeszłym roku stróżanie rozważali odstąpienie jej Polonii. - Było to jeszcze, zanim przejął ją pan Ireneusz Król. Chcieliśmy ratować zasłużony dla polskiej piłki klub - mówi Kogut.

Więcej o:
Komentarze (13)
Kolejarz nie sprzeda licencji Polonii Warszawa
Zaloguj się
 • kliszczak1

  Oceniono 48 razy 18

  Teraz nie zasługują na grę w lidzie a jak sobie kupią licencje to już tak... paranoja...
  --
  Kościół Wadowice | Jezioro Klimkówka | Dolina Strążyska |Zamek Lipowiec | Kiełbasa lisiecka |

 • rozbojnick

  Oceniono 57 razy 17

  Ciekawe kiedy pismaki i niektórzy kibice przejrzą na oczy i przestaną bredzić, że Polonia to klub z tradycjami? Tradycja Polonii została uśmiercona w momencie odkupienia licencji od Dyskobolii, którą notabene jest dzisiejsza Polonia. Podobnie z Lechem, grającym na licencji Amiki. Pamiętam wrzawę przed sezonem, gdy była mowa o GKSie grającej w ekstraklasie na licencji Polonii. Ileż kubłów pomyj wylano na Katowiczan, nazywając ich ludźmi bez honoru. Jak widać, pojęcie honoru u pismaków i kibiców ma wiele twarzy...

 • ludwik_matera

  Oceniono 12 razy 10

  Kolejnym właścicielem został Antoni Ptak, przedsiębiorca i właściciel Sportowej Spółki Akcyjnej Piotrcovia Piotrków Trybunalski, wcześniej działający w ŁKS i Lechii/Polonii Gdańsk. W 2003 roku Ptak postanowił przenieść z Piotrkowa Trybunalskiego do Szczecina drużynę z II ligową licencją (Piotrcovia) i zmienić jej nazwę na MKS Pogoń Szczecin. Mimo kontrowersji, jakie wywołał ten pomysł w szczecińskim środowisku, przedsiębiorca ze Rzgowa zrealizował swoją koncepcję. Do rejestracji nowej spółki doszło 8 lipca 2003 roku.
  Szczecińscy kibice początkowo odnosili się z nieufnością do nowego klubu. Drużyna jednak szybko zaczęła wygrywać w drugiej lidze i w znakomitym stylu awansowała do ekstraklasy w sezonie 2003/2004. Trzon zespołu z Piotrkowa uzupełniono o piłkarzy szczecińskich, co pozwoliło zachodniopomorskim kibicom bardziej identyfikować się z klubem kierowanym przez A. Ptaka.

 • kondziuxd

  Oceniono 9 razy 7

  Eee... Tak trochę nie ogarniam PZPN-u. Klub ma długi to nie dajemy licencji i zwalamy do niższej ligi, ale jak sobie kupi licencje to (mimo że jest to TEN SAM klub) może grać dalej na poziomie sprzedającego? Ale nie to jest najgorsze. Według mnie najgorsze jest to, że NIE ZNAM klubu który odkupił licencje, i w nazwie umieścił klub, dzięki któremu mógł dalej istnieć. Bo nie przypominam sobie aby Lech umieścił w\zmienił nazwę klubu na Amica, albo Polonia pozwalała się określać jako Dyskobolia. Małe kluby odchodzą w zapomnienie, i nikt już nie pamięta że to dzięki nim "giganci" Polskiego futbolu (znaczenie przenośne, bo kto widział giganta w Polskiej lidze?) nie spadli do B-klasy.... smutne :(

 • black.flag

  Oceniono 7 razy 5

  Czego to głuptaki z GW nie wymyślą !!!! Polonia nie kupi miejsca będzie IV liga.

 • kibolbandyta

  Oceniono 52 razy 4

  Nie ma jak to się sku...ć kolejny raz. A mówią że są bardziej warszawscy od kolumny Zygmunta hehehe

 • popgregor2

  Oceniono 4 razy 2

  słoiki pobrzękują w stolicy , aczkolwiek Polonia to klub rdzennych warszawiaków ...mimo,iż grają na licencji dyskopolo

 • herp_derp

  Oceniono 43 razy 1

  Może Groclin da...

 • albin54

  0

  jesli istnieje przepis że legalnie można olać PZPN to niech POLONIA gra ---chory świat i tyle

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX