Nielegalne walki, gwałt i Lucyfer. Piłkarz Sandecji wydał książkę

Paweł Leśniak, pomocnik Sandecji wydał książkę fantasy pt. ?Równowaga?. To oryginalny debiut literacki piłkarza, który znany jest z talentów artystycznych.
"A gdy skończy się tysiąc lat, z więzienia swego szatan zostanie zwolniony. I wyjdzie, by omamić narody z czterech narożników ziemi, Goga i Magoga, by ich zgromadzić na bój, a liczba ich jak piasek morski." słowami z Apokalipsy św. Jana zaczyna się książka Leśniaka, pomocnika I-ligowego klubu z Nowego Sącza.

Autor opowiada o losach 26-letniego Desmonda Pearce'a z Miami Beach, który uczestniczy w nielegalnych walkach w nocnych klubach. Główny bohater traci pracę, a potem przyjaciela, który próbuje zgwałcić jego dziewczynę. "Desmond trafia do piekła i staje przed obliczem samego Lucyfera, władcy piekieł. Nie mając innego wyjścia, przyjmuje ofertę pracy jako egzekutor - demon zbierający dusze na ziemi. Nie zdaje sobie sprawy, że stał się ofiarą okrutnego planu" - czytamy w zapowiedzi książki.

23-letni pomocnik słynie nie tylko z talentu pisarskiego, ale i zamiłowania do rysunków. - Rysuje portrety chłopaków i ich dzieci - opowiadał Arkadiusz Aleksander, napastnik Sandecji w materiale Orange Sport poświęconym Leśniakowi. Piłkarz pochwalił się swoim talentem, prezentując rysunki fantasy i portrety znajomych, które wiszą w jego domu.

Książkę pt. "Równowaga" wypuściło na rynek wydawnictwo "Zysk i spółka".

Czy kupisz książkę Pawła Leśniaka?