I-ligowe derby Małopolski dla Termaliki

Podopieczni trener Kazimierza Moskala pokonali 2:1 Okocimski w Brzesku. Wygrała też Sandecja, a Kolejarz Stróże wrócił z Katowic bez punktu.
Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

- Ostatnio wygraliśmy dwa mecze na wyjeździe i chcemy podtrzymać passę - przekonywał przed spotkaniem Moskal. Okocimski, w którym w 67. minucie zadebiutował Idrissa Cisse, od początku popełniał błędy (po podaniu Mateusza Urbańskiego bramkarz Dawid Mieczkowski poślizgnął się, ale udało mu się wybić piłkę). Mimo wszystko gospodarze wyszli na prowadzenie po uderzenie Wojciecha Wojcieszyńskiego z rzutu karnego.

Potem piłkarze Termaliki rzucili się do ataku. Mieczkowski dwoił się i troił, ale po jego interwencji piłka odbiła się do Konrada Wieczorka i wpadła do bramki. W 63. minucie Jan Pawłowski strzelił gola dla niecieczan przewrotką, ale sędzia dopatrzył się za wysoko podniesionej nogi. Złotego gola zdobył Piotr Ceglarz po szybkiej kontrze Termaliki na osiem minut przed ostatnim gwizdkiem.

To trzecia porażka Okocimskiego z rzędu. Wcześniej brzeszczanie przegrali z Cracovią i Zawiszą.

W pozostałych spotkaniach małopolskich I-ligowców Sandecja pokonała 2:0 Olimpię Grudziądz, a Kolejarz Stróże przegrał z GKS-em Katowice. W niedzielę Cracovia zmierzy się z Dolcanem w Ząbkach (godz. 12.15).

Okocimski Brzesko - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:2 (1:1)

Bramki: Wojcieszyński (15., rzut karny) - Wieczorek (27., gol samobójczy), Ceglarz (82.)

GKS Katowice - Kolejarz Stróże 2:0 (1:0)

Bramki: Pitry (34., 64., rzut karny)

Sandecja Nowy Sącz - Olimpia Grudziądz 2:0 (0:0)

Bramki: Świątek (46.), Szeliga (67.)