Okocimski wygrał, ale narobił problemów sobie i Cracovii

Okocimski Brzesko pokonał po rzutach karnych Polonię Bytom w Pucharze Polski i najprawdopodobniej nie zagra z Cracovią w niedzielnym meczu inaugurującym rozgrywki I ligi.
Wisła Can-Pack, Comarch Cracovia, Bank BPS Muszynianka... Cały sport z Krakowa i okolic na Facebooku Kraków - Sport.pl »


Prowadzenie Okocimskiemu dał Piotr Darmochwał, którego strzał w 19. minucie trafił niemal idealnie w okienko bramki Polonii. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry wyrównał jednak Daniel Pietrycha i sędzia zarządził dogrywkę Dodatkowy czas również nie przyniósł rozstrzygnięcia, więc zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. Lepiej wykonywali je zawodnicy z Brzeska i awansowali do 1/16 finału Pucharu Polski, gdzie zagrają z Legią Warszawa.

Problem jednak w tym, że stołeczna drużyna bierze udział w europejskich pucharach i chce zmierzyć się z Okocimskim w najbliższą niedzielę. - Daty 4 i 5 sierpnia już wcześniej były zarezerwowane dla drużyn, które biorą udział w Superpucharze Polski, czyli Legii i Śląska Wrocław. To nie nasza wina, że te drużyny występują też w europejskich pucharach i mają napięty kalendarz - tłumaczył w poniedziałek Wojciech Jugo, przewodniczący Komisji PZPN ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego.

Tymczasem na niedzielę zaplanowano mecz Cracovia - Okocimski na stadionie Hutnika Kraków. Regulamin PZPN jest klarowny: Puchar Polski jest traktowany priorytetowo przed rozgrywkami ligowymi, dlatego spotkanie I ligi może zostać przełożone nawet na październik.- Znajdziemy wolną środę - mówił Jugo.

Czesław Kwaśniak, prezes Okocimskiego, o zmianie terminu spotkania 1. kolejki jeszcze w poniedziałek nie chciał słyszeć: - Mecz z Cracovią to rzecz święta! Dla nas inauguracja I ligi jest najważniejsza. Jesteśmy w końcu beniaminkiem, chcemy zagrać w niedzielę i sprawić niespodziankę. Stadion wynajęty, plakaty już poszły do druku - przekonywał.

W środę decyzję w tej sprawie podejmie Komisja PZPN ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego.

Okocimski - Polonia Bytom 2:1 (1:0, 0:0, karne 4:2)

Bramka: Darmochwał (19.) - Pietrycha (84.)

Okocimski: Kozioł - Bella, Cegliński, Baliga, Wieczorek Ż - Litwiniuk, Darmochwał, Jioremenko (69. Wojcieszyński), Pyciak Ż (88. Szałęga), Ogar (70. Trznadel), Zaniewski