Okocimski Brzesko z trudem zdał test przed Cracovią i awansował w Pucharze Polski

Okocimski Brzesko po dramatycznym meczu wygrał na wyjeździe Resovią 3:2 i awansował do rundy 1/64 Pucharu Polski.
Wisła Can-Pack, Comarch Cracovia, Bank BPS Muszynianka... Cały sport z Krakowa i okolic na Facebooku Kraków - Sport.pl »

Wszystko zaczęło się po myśli beniaminka pierwszej ligi, bo już w 5. minucie do siatki rzeszowian trafił Paweł Smółka. Okocimski prowadzenie utrzymał do przerwy, ale w drugiej części zdecydowanie lepiej spisali się gospodarze i wydawało się, że po golach Michała Ogrodnika i Piotra Krawczyka przechylą szalę na swoją korzyść. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wyrównał jednak Przemysła Bella, który kilka dni temu podpisał kontrakt z Okocimskim. Bohaterem spotkania został kolejny pozyskany zawodnik Łukasz Zaniewski, który w piątej minucie dogrywki dał zwycięstwo brzeszczanom.

Okocimski w kolejnej rundzie PP zmierzy się z Puszczą Niepołomice (pokonała Polonią Łaziska Górne 4:2), z kolei ligę zainauguruje w pierwszy weekend sierpnia spotkaniem z Cracovią. Mecz zostanie rozegrany na stadionie Hutnika.

Resovia - Okocimski Brzesko2:3 (0:1) po dogr.
Bramki: Smółka (5.), Bella (90.), Zaniewski (95.) - Ogrodnik (52.), Krawczyk (82.)

Okocimski: Kozioł - Bella, Urbański Ż, Jacek Ż, Wieczorek - Baliga, Litwiniuk Ż, Wojcieszyński Ż, Szałęga - Trznadel (70. Darmochwał), Smółka (12. Ogar, 84. Zaniewski).