Grali małopolscy pierwszoligowcy. Ostatni sparing Okocimskiego

W sobotę drużyna z Brzeska pokonała słowackiego drugoligowca Partizana Bardejov. Termalica Bruk-Bet Nieciecza zremisowała z Górnikiem Zabrze, a Sandecja przegrała ze Stalą Rzeszów.
Okocimski wygrał na własnym stadionie 2:1. Dla beniaminka I ligi był to ostatni sparing przed startem sezonu. W środę drużyna z Brzeska zmierzy się na wyjeździe z Resovią Rzeszów (godz. 17.30) w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski.

Tymczasem porażkę z drugoligową Stalą Rzeszów zaliczyła Sandecja. Nowosądeczanie po pierwszej połowie przegrywali aż 0:3 i dopiero po zmianie stron ruszyli do odrabiania strat. Gola zdobył Marcin Kowalski, ale więcej bramek nie padło, choć było ku temu blisko. Rzutu karnego nie wykorzystał Arkadiusz Aleksander. - Szkoda, że przegraliśmy, bo na pewno mieliśmy zdecydowanie więcej sytuacji - mówił Jarosław Araszkiewicz, trener nowosądeczan, przed kamerą telewizji klubowej.

Sandecja testowała w tym meczu dwóch piłkarzy z Argentyny.

Z kolei Termalica Bruk-Bet Nieciecza zremisowała 1:1 z Górnikiem Zabrze. - Piłkarze będą mieli okazję sprawdzić się na tle drużyny występującej w najwyższej klasie rozgrywkowej - powtarzał jeszcze przed meczem Kazimierz Moskal, trener niecieczan. Jego podopieczni zdali sprawdzian.

Okocimski Brzesko - Partizan Bardejov 2:1

Bramki: Wojcieszyński (27., rzut karny), Trznadel (42.) - Bella (88., sam.)

Okocimski: Kozioł (46. Mieczkowski) - Wieczorek, Cegliński, Urbański (46. Jacek), Wawryka (46. Bella), Baliga (46. Darmochwał), Wojcieszyński (46. Jeriomenko), Łytwyniuk, Pyciak (46. Szałęga), Trznadel (46. Ogar), Zaniewski (46. Smółka).

Sandecja - Stal Rzeszów 1:3

Bramka dla Sandecji: Kowalski (55.)

Sandecja, I połowa: Kosiorowski - Makuch, Zinyak, Szymura, Słaby - Hozl, Burkhardt, Leśniak, Szeliga - Kalisz, Wiśniewski.

II połowa: Cabaj - zawodnik testowany I (Argentyna), Petran, Szymura, Kowalski - zawodnik testowany II (Argentyna), Mróz, Kosiorowski, Szczepański

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Górnik Zabrze 1:1

Bramki: Horvath (80.) - Kujawa (38.) Termalica: Nowak (46. Budka) - Piątek (86. Szczoczarz), Nalepa, Pleva (71. Skołorzyński), Maślany (46. Czerwiński) - Pawlusiński (61. Ceglarz), Horvath (88. Wrzosek), Lipecki (79. Drozdowicz), Rybski, Biskup (71. Kaczmarczyk) - Pawłowski (61. Sobczak).