Sport.pl

Kuba Błaszczykowski zamieszka kiedyś w Krakowie?

Jak będę trochę starszy chciałbym może zakotwiczyć w Krakowie - powiedział w wywiadzie dla radia RMF FM , kapitan polskiej reprezentacji w piłce nożnej Jakub Błaszczykowski.
Polski piłkarz, kapitan reprezentacji Polski, zawodnik Borussii Dortmund urodził się w miejscowości Truskolasy obok Częstochowy. Pytany przez dziennikarkę radia RMF FM o dalekie plany na przyszłość odpowiedział: "Nie wyobrażam sobie innego życia niż u siebie w Truskolasach. Oczywiście, mam jakieś tam swoje marzenia, chciałbym może jak będę trochę starszy zakotwiczyć w Krakowie".

Kuba Błaszczykowski spędził w Krakowie dwa lata, grając w Wiśle. Jak sam przyznaje poznał miasto, ale nie korzystał z rozrywek jakie oferuje. Opowiada, że przez czas mieszkania pod Wawelem na imprezie był może ze dwa, trzy razy. "Ale byłem wtedy młody i przekonany co chcę osiągnąć. Może gdybym imprezował co tydzień, dzisiaj nie byłoby mnie tutaj. Dziś oczywiście mogę gdybać, gdzie chciałbym osiąść, ale najbardziej szczęśliwy czuję się w rodzinnym stronach" - przyznał w wywiadzie .