14. Cracovia Maraton, czyli kolejne testowanie Rynku Głównego

PKO BP sponsorem 14. Cracovia Maratonu. - Mam nadzieję, że w tym roku wystartuje w nim siedem tysięcy osób - mówi Krzysztof Kowal, dyrektor imprezy.
We wtorek doszło do podpisania umowy między bankiem i Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie, organizatorem 2. Krakowskich Spotkań Biegowych (17-19 kwietnia), których punktem kulminacyjnym jest właśnie bieg na dystansie 42 km i 195 m.

- Jesteśmy zaangażowani w ponad 60 różnych biegów. Ponad 100 tysięcy osób w 2014 roku przekroczyło z nami metę. Są biegi o specjalnym znaczeniu i wśród nich jest oczywiście Cracovia Maraton. Jesteśmy zaszczyceni, że będziemy go wspierać w jeszcze większym wymiarze - podkreślała Marta Konopka, dyrektor biura zarządzania marką PKO BP.

Bank na tyle mocno zaangażował się w finansowanie imprezy, że stał się sponsorem tytularnym (14. PKO Cracovia Maraton). Oficjalnie nie wiadomo, na ile opiewa umowa. Z naszych informacji wynika, że jest to ponad 600 tys. zł.- W ubiegłym roku rozmawiałem z uczestnikami i słyszałem o przyjaznej imprezie i dobrej organizacji - dodaje Jacek Piechota, dyrektor regionu bankowości detalicznej PKO BP w Krakowie. - CM właściwie otwiera sezon maratonów w Polsce. Jako sponsor tytularny chcemy zaprosić ludzi nie tylko do biegania, ale także do strefy kibiców.

Przedstawiciele banku namawiają też do udziału w akcji "Biegnę dla...". Wyliczają, że w ubiegłym roku w szczytnym celu, m.in. dla chorych Adasia, Małgosi i Kubusia, pobiegło 20 tys. osób, którzy w sumie pokonali 405 tys. km, co sprawiło, że fundacja PKO BP przekazała na leczenie 1,3 mln zł. Każdy, kto przyłączy się do akcji podczas 14. PKO CM, wspomoże 22-letniego Piotra cierpiącego na mukowiscydozę.

2. KSB potrwają trzy dni, a każdy znajdzie coś odpowiedniego do swoich umiejętności. Można pobiec na 1 km, 2 km, 4,2 km, 4,5 km, 10 km i maraton. W piątek zaplanowano Bieg Nocny, który rozpocznie się o godz. 20.30. Sobota to imprezy pod patronatem RMF FM i minimaraton im. Piotra Gładkiego. Finał imprezy to niedzielny maraton - do tej pory zgłosiło się do niego ponad 5600 osób (zapisy i szczegóły na stronie zis.krakow.pl ).

- Jestem przekonany, że w sumie we wszystkich biegach weźmie udział około 20 tys. uczestników. Co roku ludzi przybywa, co pokazuje, jak bardzo potrzebna jest ta impreza - zaznaczył dyrektor Kowal. - 14. Cracovia Maraton nadal będzie miał hasło "Z historią w tle". Start i meta w Rynku. Piękniejszej trasy w Polsce nie ma. Mam nadzieję, że w tym roku wystartuje siedem tysięcy maratończyków, a wkrótce będziemy testować wytrzymałość Rynku na dziesięć tysięcy.