Kolejna Skandia Maraton już w sobotę w Krakowie

Masz rower i trochę wolnego czasu w najbliższą sobotę? Weź udział w krakowskiej edycji Skandia Maraton Lang Team.
Wszyscy kibice z Krakowa są na Facebooku Kraków - Sport.pl »

Skandia Maraton Lang Team to jeden z najpopularniejszych cykli maratonów rowerowych w Polsce. Dzięki niemu wiele osób spełniło marzenia o kolarskim sukcesie, a jazda na rowerze się upowszechnia. W imprezie biorą udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Zgłaszają się pojedynczy zawodnicy, jak i całe rodziny. Uczestnicy startują w 29 kategoriach wiekowych. Aby wziąć udział w Skandia Maraton Lang Team wystarczy mieć rower i kask.

Z uwagi na start w centrum i specyfikę dużego miasta trasa maratonu prowadzi długimi odcinkami dojazdu i powrotu po asfalcie ulicami Krakowa. Jest szybka, niezbyt trudna technicznie, a odcinki podjazdów i zjazdów nie są wymagające. W części przebiega drogami i ścieżkami leśnymi, ale są też szutry i drogi polne. Dystans MINI jest łatwy, bez trudnych podjazdów i zjazdów. Trasa dystansów MEDIO i GRAND FONDO jest podobna, trudność polega głównie na większej ilości kilometrów.

Start i meta wyścigu, który rozpocznie się o godz. 11, znajduje się na Błoniach Krakowskich (al. 3 Maja - naprzeciwko Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana).

Tam również, w biurze zawodów, przyjmowane będą zapisy - w piątek w godz. 16-19 i w sobotę w godz. 8-10.30.

Wystartować mogą zarówno amatorzy, jak i wyczynowcy. Przygotowano cztery trasy:

RODZINNA PARADA - 11 km

MINI - 22 km

MEDIO - 61 km

GRAND FONDO - 88 km

Uczestnicy wyścigu mają prawo do korzystania z bufetów na trasie (woda, napoje, owoce, ciasta, itp.), a także posiłku regeneracyjnego po maratonie (nie dotyczy Rodzinnej Parady). Chętni mogą też poprosić załogę Lang Team o profesjonalne umycie roweru po wyścigu.

W tym roku na uczestników Skandia Maraton Lang Team czeka kilka nowości. - Wystartujemy szerokimi alejkami, a single track będzie prowadził do mety. To zmiana, która ma ułatwić wyścig. Trasa jest zróżnicowana zarówno pod względem nawierzchni, jak i ukształtowania terenu. Szczególnie w środkowym odcinku znajdują się wymagające podjazdy. Będzie ciekawie - wyjaśnia Lech Piasecki, dyrektor ds. sportowych Lang Team.

Organizatorzy przygotowali też atrakcyjne nagrody, w tym główną - samochód Jeep Compass. Oprócz tego do wygrania są zegarki, stroje kolarskie, akcesoria i osprzęt rowerowy.

Szczegóły TUTAJ